EGE GÜNDEM GAZETESİ

Burhaniye HEM Erasmus projesi kabul edildi

Burhaniye HEM Erasmus projesi kabul edildi
147 views
08 Kasım 2019 - 0:31

Burhaniye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün hazırladığı Erasmus Yetişkin Eğitim Personel Hareketliliği faaliyet i projesi Ulusal Ajans tarafından kabul edildi.

Burhaniye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün hazırladığı Erasmus Yetişkin Eğitim Personel Hareketliliği faaliyet i projesi Ulusal Ajans tarafından kabul edildi. Toplam proje bedelinin 9984 Euro olduğu ve projenin anlaşmasının yapıldığı açıklandı. Burhaniye Halk Eğitim Merkezi müdürü Bülent Dükancı yaptığı açıklamada şunları söyledi.
2019 yılı Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlandı.
Ulusal Ajans Başkanlığına sunulan 348 proje teklifinden uygunluk krıterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir.
İçerik değerlendirmesi sonucunda, Kurumumuzca hazırlanan Yetişkin Eğitiminde bilimsellik Konulu işbaşı eğitimi projemizde kabul edilen 49 proje teklifi içerisinde hibe desteği almaya hak kazanmıştır.
9984 EURO Bütçesi olan projemizin sözleşmesi Kurum müdürümüz Bülent DÜKANCI ve Türkiye Ulusal Ajans Başkanı İlker Astarcı tarafından imzalanarak yürürlüğe girmiştir.
Ankara’da Ulusal Ajansta düzenlenen Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği Faaliyeti başlangıç toplantısında Kurumumuzu temsilen Kurum Müdürümüz Bülent DÜKANCI ve Sınıf öğretmenimiz Fahrettin Tufan SARP katılmıştır.
Toplantıda yapılan bilgilendirme bizim gibi ilk defa bir Ulusal Ajans Projesinde katılan kurumlar için teknik ve aydınlatıcı olmuştur, ayrıca ulusal ajans uzmanlarının tarafımıza olan destek verici yardımları bizlere ayrı bir güven vermiştir.
Projemizin çıkış kaynağı olan ihtiyaçlarımız için kurumumuzun yaptığı çalışmaların sonucunda şu tespitlerde bulunduk
Eğitim verdiğimiz alanların %90 ‘ını yetişkin bireylerin katılımıyla oluşturulan kurslardır
%60’ı kırsal kesimde ikamet eden, kırsal kesimden göç etmiş, yada büyükşehirlerde yaşayıp bazı sebeplerden( kendisinde yada aile bireylerinde olan Pisikolojik ve fiziksel Rahatsızlık, Yaşlılık, emeklilik vs.)göç etmiş kursiyerlerden oluşmaktadır.
Burhaniye Halk Eğitim Merkezimizde görev alan öğretmenlerimiz pedagojik yöntemin bilimsel ilkelerini çok iyi bilmektedirler. Ancak androgojinin bilimsel yöntemleri konusunda eksikliklerimiz vardır.
Yetişkin Kursiyer sayılarımızda zaman zaman düşüşler ve devamsızlıklar, çalışmalarda verim düşüşü görülmekte.
Konu incelendiğinde zaman zaman iletişim, uzlaşma , zamanlama gibi çözülebilecek konular olduğu anlaşılmıştır.
Son yıllarda vatandaşımız olmayan yabancı oturumcularında kurslarımıza başvurduğu görülmektedir .
Bu veriler ile birlikte belirlediğimiz stratejik planımız çerçevesin de kurumumuzun sürdürülebilir bir Avrupa tecrübesi sahibi olması, eğitimcilerimizin , yetişkin eğitiminin nasıl yapılması gerektiği hususunda bilimsel standartlara ulaşması ve avrupadaki eş işgörenlerle eşgüdümünün sağlanması hedeflerimiz içindedir.
Sonuçta Alınan bu eğitimin kısa ve uzun vadede yetişkin eğitimi alanında kurs ve seminer alan her yaştan yetişkine olumlu olarak yansıyacak hem kendileri hem de iş hayatlarında hissedilir bir ivmeyi ve kaliteyi yakalayacaklardır. 6 personelin katılacağı işbaşı eğitimi için kurumumuz hazırlık çalışmalarına başladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1