EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık ve Küçükköy Halk Müziği Derneği’ni kurdular

Ayvalık ve Küçükköy Halk Müziği Derneği’ni kurdular
233 views
07 Kasım 2019 - 17:59

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Türk Halk Müziği’ne gönül verenler yepyeni bir dernek daha kurdular.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Türk Halk Müziği’ne gönül verenler yepyeni bir dernek daha kurdular.

Enstrüman, şan ve eğitimlerinin yanı sıra nota eğitimi ile türküleri özünü bozmadan gerçek tadında seslendirebilmek amacıyla TRT’nin unutulmaz sanatçılarından Fikriye Meşhur’un koro şefliğinde bir araya gelen THM gönüllüleri; Ayvalık ve Küçükköy Halk Müziği Derneği’ni kurdular.

Nezihe Baltacı isimli bir ev hanımının başkanlığında kurulan dernekte;  başkan yardımcılığına Selami Seler, saymanlığı Kamuran Çil, sekreterlik görevini Aydemir Çanlı, yönetim kurulu üyeliklerini de; Fikriye Meşhur, Melahat Yumuşak ve İhsan Pekacar üstlendi.

Ayvalık ve Küçükköy Halk Müziği Derneği Kurucu Başkanı Nezihe Baltacı yaptığı ilk açıklamada,  Ayvalık’ta grup olarak birçok sosyal faaliyetlere destek verdiklerini ve oluşturdukları grupla da dernekleşerek aynı çatı altında buluşmuş olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Amaçlarının Anadolu’nun dört köşesine ait türküleri gelecek kuşaklara sevdirebilmek ve Anadolu mozaiğinin ezgilerini sonsuza kadar yaşatabilmek olduğunu kaydeden Başkan Baltacı, tüm Türk Hak Müziği dostlarına kurdukları derneğin kapılarının açık olduğunu da sözlerine ekledi. SUAT SALGIN (AYVALIK)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1