EGE GÜNDEM GAZETESİ

KARDEŞÇE

KARDEŞÇE
TUNCER KURTGÜN
TUNCER KURTGÜN( tuncerkurtgun@hotmail.com )
385 views
06 Kasım 2019 - 16:04

Taraflı tarafsız tüm futbolseverlerin de  merakla beklediği Bursa Spor Balıkesir Spor karşılaşması nefesleri kesti.

Baştan sona nefeslerin de tutulduğu yılın maçı diyebileceğimiz bu güzel karşılaşmada  iki güzide takım birbirlerine üstünlük sağlayamadılar. Her iki taraftarında ortak  dileği , beraberce el ele süper ligde çıkmak.

Bursa Spor’un favori olarak gösterildiği karşılama hiçde öyle başlamadı. Balkes’in  çok iyi bir taktik ve konsantrasyon ile hazırlandığı her halinden belliydi. (Bu arada Ali Tandoğan hocanın Bursa taraftarı ile duygusal enstantaneleri  görmeye değerdi) Balkes ilk yarıda maçı lehine çevirebilirdi ama çok pas hataları olunca bunlardan yararlanamadı.

İster istemez ahh ! keşke geçen sezon ki usta oyuncular olsaydı diye içimizden geçirdik. Balkes’in bu sezonki en büyük sıkıntısıda bu. Her  karşılaşmada basan koşan ön libero ile rakip defansı bunaltan rahatsız eden santrafor olmasının dezavantajlari göze çarpıyor. Daha önceki yorumlarımda  belirttiğim gibi bu kadar oyuncu alınacağına , oturmuş kadronun üstüne gerekli yerlere transferler yapılsaydı şampiyonluk şarkıları söylenmeye başlanmış olacaktı.

Tekrar karşılaşmaya dönersek ;  ikinci yarı bambaşka bir Bursa Spor vardı sahada. Son düdüğe kadar gol için çok uğraştılar ama her zamanki gibi Vukovic ve Glumac geçit vermeyip maçın kahramanları olmayı hak ettiler. Orta hakem çok iyi maç çıkardı. Yeşil beyazlı  takım biraz sert oyun ortaya koyunca  neredeyse tüm oyuncular sarı kart gördüler. Neticede iki komşu kulüp birbirlerini üzmediler.

KARDEŞÇE puanları paylaştılar ve müsabakada başladığı gibi golsüz sona erdi. İki takımada bundan sonraki karşılaşmalarında başarılar diliyoruz…

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1