EGE GÜNDEM GAZETESİ

SUSURLUK ÇAYI DAHA TEMİZ AKIYOR

SUSURLUK ÇAYI DAHA TEMİZ AKIYOR
331 views
23 Ekim 2019 - 12:48

Susurluk Çayı yatak temizleme çalışmaları tamamlandı. Yapılan ıslah çalışmalarını yakından takip eden Belediye Başkanı Nurettin GÜNEY; “Devlet Su İşleri 25 Bölge Müdürlüğü ile göreve geldiğimiz Nisan ayından bu yana muhtelif aralıklarla yaptığımız resmi yazışmalar ile Hatap Deresi, Simav Çayı, Karşıyaka Köprüsü alt ve üst kısımları, Han Deresi ile Dereköy Mahallesi Bıçkı Deresi yataklarının temizlenmesi istenmişti. Bu talebimiz doğrultusunda Susurluk Çayında 2000 metre uzunluğunda 60 metre genişliğindeki alan temiz bir duruma gelmiştir.” dedi.

DSİ 25. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Taşkın Kontrolü çalışmaları kapsamında yürütülen Balıkesir İli Susurluk Simav Çayı yatak temizliğinin tüm hızıyla devam ettiği belirtilerek, toplamda 36.000 m3 rüsubat temizliği yapılması planlanacağı ifade edildi.

Dere ıslah çalışmalarından sonra dere kenarında bulunan evlerin su baskınına uğraması olasılığının ve görüntü kirliliğinin ortadan kalkacağını, en önemlisi de Karşıyaka Köprüsü ayaklarının kurtulacağını belirtiliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1