EGE GÜNDEM GAZETESİ

DETERJAN FABRİKASI GİBİ LİSE

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DETERJAN FABRİKASI GİBİ LİSE
133 views
08 Ekim 2019 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, BENGİ (Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme) Projesi okuma etkinliği kapsamında Bandırma Edincik Recep Gençer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde idareci, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

04 Ekim 2019 Cuma günü gerçekleştirilen okuma etkinliğine; Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcı Özcan Özen, idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
GÖREVLERİNİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPIYORLAR
Vali Yazıcı, Bandırma Edincik Recep Gençer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ziyarette bulunarak, öğrencilerin hazırlamış oldukları projeleri, çalışmaları ve okul bünyesinde bulunan laboratuvarları inceledi.
Okul bünyesinde bulunan Kimya Laboratuvarında eğitim gören öğrencilerle çalışmaları hakkında sohbet eden Vali Yazıcı, ziyarette yaptığı açıklamadameslekî liselerin önemine işaret ederek, bu liselerin iş kollarında ihtiyaç duyulan nitelikli elemanın yetişmesinde üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirdiğini söyledi. Vali Yazıcı, “Bu okulda çocuklarımız mesleki eğitimlerini tam olarak alıyor. Çalışma hayatına atıldıklarında da gördükleri eğitim sayesinde ne yapacaklarını bildikleri için başarılı oluyorlar.” diye konuştu.
BU OKULLARA TÜRKİYE’NİN İHTİYACI VAR
Meslek liselerinin sektörlere büyük katkı sağladığını belirten Vali Yazıcı, “Meslek lisesi mezunları hemen iş buluyor. Eğitimine devam etmek isteyenler yüksekokulda eğitimlerini sürdürüyor. Bu okullarımız, Türkiye’nin geleceğinde ve çalışma hayatının ihtiyaç duyduğu nitelikli ve donanımlı, genç işgücü yetiştirilmesinde çok önemli olduğunu bir kere daha vurguluyorum. Meslek lisesi mezunlarına bu ülkenin çok ihtiyacı var. Milli Eğitim Bakanlığımız son yıllarda mesleki ve teknik eğitimin kapsamını genişletmek ve niteliğini yükseltmek için çok büyük gayret göstermektedir. Kalifiye eleman yetiştirmek için de işletmelerle işbirliği çok önem arz ediyor.”dedi.
GENÇLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR
Türkiye’nin gelişme trendini nitelikli gençler ile yakalayacağını, bu bağlamda gençlere büyük görev düştüğünü vurgulayan Vali Yazıcı, okul çağında kendini yetiştirmiş, bilgi teknolojilerini kullanmayı bilen gençlerin fabrikalarda, üretim tesislerinde yer sahibi olması ile ülkenin önünün açılacağını ifade etti.
Vali Yazıcı, derslik ve laboratuvarlarda öğrencilerle yaptığı söyleşinin ardından okulun öğretmenler odasında, okul yöneticileri ve öğretmenlerle bir toplantı gerçekleştirdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.