EGE GÜNDEM GAZETESİ

EDREMİT’TE “KOŞ, YÜRÜ, OYNA, SAĞLIKLI YAŞA” ETKİNLİĞİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EDREMİT’TE “KOŞ, YÜRÜ, OYNA, SAĞLIKLI YAŞA” ETKİNLİĞİ
265 views
04 Ekim 2019 - 10:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Her yıl yürüyüş günü olarak kutlanan 3-4 Ekin Dünya Yürüyüş Gününde “Koş, Yürü, Oyna, Sağlıklı Yaşa” sloganıyla Edremit İlçemizde farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi.

Özellikle çocukluk çağı obezitesine dikkat çekmek için çoğunluğunu ortaokul öğrencilerinin oluşturduğu farkındalık yürüyüşü protokolün ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla Şehit Hamdi bey meydanından başlayarakAzerbaycan bulvarında son buldu.
Sağlıklı nesiller yetiştirilebilmesi için “Hareketli Yaşam” alışkanlığı kazanmamız gerekmektedir. Bunun için çocuklarımıza küçük yaştan itibaren düzenli spor yapmayı öğretmek hepimizin görevleri arasındadır diyen Edremit İlçe Sağlık Müdürü Dr. İbrahim Burak Can; “ilçemizde sağlıklı hayatı desteklemek için koruyucu tedavi hizmeti kapsamında sağlıklı hayat merkezimiz yeni binasında hizmet vermektedir. Fizyoterapi, beslenme danışmanlığı, sigara bırakma polikliniği, psikolojik danışmanlık, çocuk gelişim uzmanlığı danışmanlığı, kanser taramaları gibi birçok konuda tüm Edremit halkına ücretsiz olarak hizmet vermektedir.
Bugünkü organizasyonda bizlere destek veren Sayın Kaymakamız Ali Sırmalı’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, oyunların hazırlanmasında emeği geçen Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne ve Lokantacılar Odasına ve Edremit Kızılay Şubesine teşekkür ederiz” dedi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı; “İlçemiz kurum ve kuruluşlarının katkılarıyla düzenlenen “Koş, Yürü, Oyna, Sağlıklı Yaşa” etkinliğine katıldık. Katkı veren tüm kurumlara teşekkür ediyorum. Sağlık tümüyle ele alınması gereken bir konu olup beden sağlığı bunun parçalarından biridir. Bunu korumanın yollarından birisi de düzenli ve hareketli yaşamdır. Tüm bireylerin günün bir bölümünü mutlaka spor yaparak geçirmesi ve hayatına hareket katması, sağlığın korunması açısından önemlidir. Bugünkü etkinlikte öğrencilerimizle beraber yürüyerek farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. İlçemiz doğasıyla, havasıyla ve özellikle doğal yürüyüş imkânlarıyla bulunmaz niteliktedir. Deniz ve doğanın birlikte olduğu ender güzelliklere sahip bir ilçeyiz. Küçük yaşlardan itibaren tüm vatandaşlarımızın hareketli yaşam konusunda bilinçlenmesi için hepimizin örnek olması gerekmektedir “dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.