EGE GÜNDEM GAZETESİ

HİZMETİN ROZETİ OLMAZ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HİZMETİN ROZETİ OLMAZ
1.511 views
30 Eylül 2019 - 8:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hizmet siyaset üstüdür. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Baski’ye Genel müdür olarak atanan İzzet Günal ilçelerin hangi partili olduğunu önemsemeden insan hayatına verdiği değer ile vatandaşa hizmet götürmeye devam ediyor.

Susurluk ilçesinde mevcut kanalizasyon sisteminin farklı noktalardan Susurluk Çayına deşarj olması nedeniyle çevre kirliliğini neden olmakta. Bu nedenle BASKİ Genel Müdürlüğünce mevcut kanalizasyon sisteminin yerine yeni kanalizasyon şebeke ve terfi hatları ve 40.000 kişilik arıtma kapasiteli atıksu arıtma tesisi yapılarak çevre ve halk sağlığı açısından atık suların yönetmeliğine uygun bir şekilde arıtılarak arıtılmış suyun Susurluk Çayına deşarjının sağlanması amaçlanmakta.

40 kilometre kanalizasyon şebeke ve terfi hatlarının %90’ı, 40.000 kişilik atıksuarıtma tesisinin% 70’i tamamlanmış olup, 2020 yılının Haziran ayında çalışmalar tamamlanarak tesisler devreye alınacak.

SUSURLUK İÇME SUYU ARITMA TESİSİ

Arıtmayla paralel şekilde ilerleyen   yatırımlardan bir diğeri ise Susurluk İlçesinin içme suyu ihtiyacını Çataldağ göletinden karşılamak amacıyla BASKİ Genel Müdürlüğünce Susurluk İçme suyu Arıtma Tesisi 8.640 m3/gün kapasiteli ve 40.000 kişilik olarak yapıldı. Söz konusu yapımı tamamlanan içmesuyu arıtma tesisi devreye alınarak işletilmekte. Susurluk halkının uzun zamandır ihtiyaç duyduğu temiz ve stabil su ihtiyacıda böylelikle karşılanıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.