EGE GÜNDEM GAZETESİ

VAATLER GERÇEKLEŞİYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
VAATLER GERÇEKLEŞİYOR
9 views
11 Temmuz 2019 - 12:28
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda gelişen modern belediyelerin gereksinimi olan;Değişik sınıf, katman, inanç, politik düşünce ve yapılanmanın içinde yer aldığı bir örgütlenme biçimi olan ‘’halk meclisi’’ kuruluyor
Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’inseçim vaatlerinde dile getirdiği ve halk tarafından büyük beğeni gören ‘’Halk Meclisi Projesinin’’ işlevini şu sözlerle açıklamıştı: ‘’ İlçemizi ilgilendiren önemli kararlar, öncelikle Halk Meclislerine gelecek, Halk Meclisinde tartışılacak, alınan kararlar, buradan çıkan sonuçlar, Burhaniye Belediyesi’ne aktarılacak ve kararlar bu şekilde alınacaktır. Söz, yetki ve karar Burhaniye Halkının olacaktır. Burhaniye’mizi halkımızla birlikte ‘’ortak akılla’’ yöneteceğiz’’.
Vaatlerini hızla gerçekleştirmeye başlayan Başkan Deveciler, 04.07.2019 tarihinde Burhaniye Kent Konseyi Başkanı Necmi Şengider’i, Burhaniye Belediyesince kurulacak olan Halk Meclisinin iş ve işlemlerini yürütmek üzere görevlendirdi ve çalışmalara başlandı.26.07.2019 Cuma günü saat 15.00’de Reha Yurdakul salonunda gerçekleştirilecek olan ilk toplantıya; sivil toplum örgütleri, mahalle muhtarları, siyasal parti temsilcileri, sendikalar, dernekler, gençlik temsilcileri ve halk davet ediliyor.
Kent Konseyi Başkanı Necmi Şengider : ‘’Halkın istek ve ihtiyaçlarının tespiti Burhaniye genelinde önemli sorunların tespiti ve çözüm yollarının araştırması için Halk Meclisleri çok önemlidir’’ dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.