EGE GÜNDEM GAZETESİ

“KİN VE NEFRET DİLİNE KARŞI SEVGİ VE SAYGI DİLİ KAZANDI”

“KİN VE NEFRET DİLİNE KARŞI SEVGİ VE SAYGI DİLİ KAZANDI”
20 views
26 Haziran 2019 - 12:34

Balıkesir CHP İl Başkanı Serkan Sarı, İstanbul seçimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken, seçim sonrası yaşanan sevinç ve mutluluğa dikkat çekti. Başkan Sarı, “Bu coşkuyu artık Balıkesir’de de yaşamak istiyoruz”dedi.

23 Haziran’daki seçimlerde İstanbul’da Şile’de görev yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir dönüşünde basın toplantısı ile ile seçimleri değerlendirdi. Sarı’nın basın toplantısına il yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, iki merkez ilçenin 31 Mart’taki belediye başkan adayları Esin Balıbek ve Levent Tellioğlu da katıldı .

“Biliyorum ki hepimizin yüreği pır pır ediyor, büyük bir coşku ve heyecan var” diyerek sözlerine başlayan Sarı, şunları söyledi

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının mazbatası dün halkımızın iradesiyle yeniden Ekrem İmamoğlu’na verilmiştir. İstanbul’da 23 Haziran’da yapmış olduğumuz seçim bir belediye başkanlığı seçiminin ötesinde bir demokrasi mücadelesiydi. Bu demokrasi mücadelesi için hepimiz çok emek verdik, çok mücadele ettik. Bütün partililerimin gayretini, çabasını ve mücadelesini görüyorum. Bu süreçte emek veren sizlere, her birinize tek tek teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız”

“ ADALET YÜRÜYÜŞÜ İLE BAŞLADI”

“Bu mücadele genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu”nun Adalet Yürüyüşü ile başladı” diyen Sarı, CHP liderinin İstanbul’daki başarının da mimarı olduğunu vurguladı.

CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın başarıdaki katkısına da dikkat çeken Sarı, ” İstanbul’da bir ittifak kurduk. Bu ittifakın çatısını iki genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Meral Akşener birlikte inşa ettiler. Bu ittifak siyasi farklılıklarımıza rağmen biraraya gelip, omuz omuza mücadele edebileceğimizi gösterdi. Genel Başkanımız buna inandı. Bugün de ne kadar doğru bir çizgide siyaset yaptığımızı hep birlikte gördük. Bugün meydanlarda ve sandıkların başında geçmişte bir çok farklı siyasi partiyi tercih etmiş olan seçmenlerin ortak iradesini biraraya getirerek böylesine büyük bir başarıya imza atılmıştır” dedi.

KUTUPLAŞMADAN KUCAKLAŞTIK VE KAZANDIK”

Görevli olarak gittiği Şile’deki modeli ve seçim çalışmasını anlatan Sarı,sözlerini şöyle sürdürdü

“Şile’de dağ köylerini ziyaret ettik. Her sandığın başında bir avukat vardı. Türkiye’nin dört bir köşesinden avukatlar, milletvekilleri, il başkanları, milletvekili adayları, belediye başkanları Şile’de ortak bir ideal uğruna biraraya geldik ve ortak bir hedef uğruna mücadele ettik, başarıyı da hep birlikte kazandık. Bugün ülkemizde bundan sonraki siyasi dönem için bir gerçek ortaya çıktı. Bugün artık kin ve nefret diline karşı sevgi ve saygı dilinin kazanabileceğini hep birlikte gördük. Bundan sonrasında da birbirimizin görüş farklılıklarına saygı duyarak, kutuplaşmadan kucaklaşarak kazanabildiğimizi hep birlikte yaşadık. Çatışarak, ayrışarak, düşmanlaşarak değil, bunu yapanlara karşı sevgiyle sarılan, çatışma dilinden uzak kalan ve saygıdan asla ayrılmayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Ekrem İmamoğlu seçimi kazanmıştır. Bu başarı kolay olmadı, ama bundan sonrası hepimizin mücadelesi olacak. Bu başarıyı taçlandıracak olan önümüzdeki dönemde bizlerin yapacağı sahadaki siyasi çalışmalardır. Siyasetimiz artık Millet İttifakı ruhuyla olacak. Siyasetimiz toplumun her kesimini, halkın tüm renklerini kucaklayarak olacak. Seçim sonrası İstanbul sokaklarını, İstanbul’daki sevinci görmenizi isterdim. Bu coşku toplumumuzun hak ettiği bir coşkuydu. Bu coşkuyu artık Balıkesir’de de yaşamak istiyoruz. Balıkesir’deki ayrışma diline karşı bizler yine sevgi ve saygılı bir dille ile seviyeli siyaset üreterek mücadelemizi sürdüreceğiz. Çok farklı renklerin Lazıyla Kürdüyle Çerkeziyle Sünnisiyle Alevisiyle toplumumun her rengi ile bir mücadele verildi ve başarıldı. Asıl başarı İstanbul büyükşehir belediye seçimlerinin kazanılması değil, milletimizin bir araya gelmesi, Kuvayi Milliye ruhunun yeniden hayat bulabilmesiydi. Bu ruh bugün canlandı, bu ruhun öncülüğünü de sizler yaptınız, bizler yaptık, el birliği ile bunu başardık. Bu ruhu asla kaybetmeyeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk tam da bu ruhla cumhuriyetimizi kurdu. Bugün Cumhuriyeti yıkmaya çalışanlara, bizleri birbirimize düşman etmeye çalışanlara karşı bu değerlerimizi unutmadan , bu değerlerimize sahip çıkarak Kuvayi Milliye ruhumuzla mücadelemize devam edeceğiz”

İSTANBUL’A EN FAZLA SEÇMENİN ULAŞMASINI SAĞLAYAN İL OLDUK”

İstanbul seçimlerinde Balıkesir’den 6 bin civarındaki seçmenin İstanbul’a götürüldüğünü açıklayan CHP İl Başkanı Sarı, şu bilgileri verdi

“Bu süreçte biz de Balıkesir olarak yoğun çalışmayla İstanbul seçimlerine katkı sağladık. Bayram döneminde Balıkesir’e İDO ile gelen İstanbul seçmenine Bandırma ilçe örgütümüz Ekrem İmamoğlu’nu tanıtan broşürlerle karşıladı ve bu şekilde yolcu ettiler. Susurluk’taki ilçe örgütümüz yine aynı şekilde bayrama gidenlere bu anlamda Ekrem İmamoğlu’yla ilgili broşürler dağıttılar, destek istediler. Sonrasında seçim günü yaklaştığında İstanbul’a gidemeyecek olan, maddi imkanı olmayan seçmenlerimizin ilçe başkanlıklarımıza

başvurularının hiçbirini karşılıksız bırakmadık. Balıkesir Türkiye’de bu anlamda en fazla seçmenin ulaşımını sağlayan il oldu. Buna da katkı sunan bütün ilçe başkanlarıma teşekkür ediyorum. Bunun yoğunluğu Körfez bölgesindeydi. Körfez ve Güney Marmara bölgesinde tatilci olup, buraya gelmiş olan ama maddi imkanları elvermeyen seçmenlerimizin yoğun bir talebi vardı. Balıkesir’den yaklaşık 150’ye yakın büyük araç, 3 tane gemiyle takribi 6 bin seçmenimizi İstanbul’a ulaşımını sağladık. Götürdük ve aynen Balıkesir’e geri getirdik. Bu süreçle ilgili de finansmanı, kaynağı gönüllüler ve bağışçılarla, bu mücadeleye inanmış halkımızın her bir ferdiyle oldu. 50 lira veren, 100 lira veren , 1000 lira veren , 10 bin lira veren , 100 bin lira veren vatandaşlarımız oldu. Hepsinin katkısıyla, herkes gönlünden ve bütçesinden sağlayabildiği kadarıyla bu mücadeleye katkı sundu. Biz İstanbul seçimlerinde devletin bütün imkanlarına rağmen halkın imkanlarıyla mücadele ettik. Bu zafer milletin zaferiydi. Balıkesir’de oy kullanmak isteyen herkesi İstanbul’a taşıdık. Bu konuda emek veren il ve ilçe yöneticilerimizi, ilçe başkanlarımızı kutluyorum.Gerçekten zor bir işi başardılar. Bizim de bir damla da olsa katkımız olduğunu düşünüyorum ”

ARTIK SİYASETİN ÖNCÜSÜ CHP’DİR”

İstanbul Zaferi”nin siyasi konjoktürün değiştiğini gösterdiğini söyleyen Sarı, ” Bugün artık Türkiye siyasetinin öncüsü CHP’dir. CHP’nin önderliğinde milli birliğimiz ve beraberliğimizle bugün Türkiye’nin geleceğini birlikte yeşerteceğiz. Bu yıkıma hep birlikte dur diyeceğiz, bu başarıyı birlikte kutayacağız. Bu başarılarımıza yeni başarılar katacağız. Yerel yönetimlerde gerçekten büyük başarılara imza attık. Bu başarıyı taçlandıracak olan da bundan sonra yapacaklarımızdır. Balıkesir’de de 8 ilçe belediyesinde yetki başkanlarımıza verildi. İlçelerimizde de halkımızın taleplerini en iyi şekilde hayata geçirebilmek için özverili bir şekilde çalışıyoruz ve çalışmaya devam ediyoruz. Bu zafer milletimizin zaferidir, bu başarı halkımızın başarısıdır. Bu başarıya katkı sunan tüm parti emekçilerine genel başkanımıza kadar herkese teşekkür ediyorum dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1