EGE GÜNDEM GAZETESİ

HEDEFLERİNİZ İÇİN FIRSAT

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HEDEFLERİNİZ İÇİN FIRSAT
10 views
14 Haziran 2019 - 8:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali Ersin Yazıcı, 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrenciler için bir mesaj yayımladı.
Vali Ersin Yazıcı, yayımladığı mesajında Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrencilere başarılar diledi.
İMKÂNLARI EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRECEKLERDİR
Vali Ersin Yazıcı, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS), 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacağını hatırlatarak, Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek inşa etmek için değerli öğretmen ve velilerimizin özverili çalışmaları ve destekleri ile sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz, kendilerine sunulan imkânları en iyi şekilde değerlendireceklerdir. Onların başarıları hepimizi daha da çok sevindirecektir. Bu nedenle çocuklarımıza güven telkin etmeli, sınavın hayatın kendisi olmadığını da belirtmeliyiz. ifadesini kullandı.
EĞİTİM BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ
Eğitimin birinci öncelikleri olduğunu belirten Vali Yazıcı, Balıkesir’de büyük bir inançla uygulamakta olduğumuz BENGİ Projesi ile hedeflerimizin gerçekleşmesini umut ediyoruz. Bu umut öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin ve Balıkesirli hemşehrilerimin çizilen hedeflere inanması ve destek vermesiyle gelecektir. Biz umut dolu bir aileyiz. dedi.
GEREKLİ TEDBİRLER ALINDI
Vatandaşlardan, sınav süresince gençlerin dikkatinin dağılmaması için hassas olmalarını isteyen Vali Yazıcı, Sınava girecek öğrencilerimizin motivasyonlarını olumsuz yönde etkileyecek bütün olumsuzlukları ortadan kaldırmak için Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü ile diğer ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşları tarafından gerekli tedbirler alınmıştır. Öğrencilerimizin başarılarını olumlu yönde etkileyecek olan bu tedbirlere bütün halkımızın eksiksiz olarak uyacaklarına inanıyorum. Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyor, YKS’ye girecek olan öğrencilerimize başarılar diliyorum. Üniversiteye ilk adımı atmak için vereceğiniz bu sınavın heyecanını sizlerle birlikte ben de paylaşıyorum. Başarı sizinle olsun..! dedi.
2019 YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLAR SINAVI (YKS) TARİHİ
YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) 15 Haziran 2019 (Cumartesi), 10.15, 135 dakika
YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) 16 Haziran 2019 (Pazar), 10.15, 180 dakika
YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) 16 Haziran 2019 (Pazar), 15.45, 120 dakika
ÖSYM’DEN SAAT UYARISI
YKS’nin 1. oturumu TYT ve 2. oturumu AYT için adaylar saat 10.00’dan sonra, 3. oturum YDT için saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.