BİR BİLENLE BİLGE NESİL PROJESİ İLE İNANÇLI NESİLLER

13 Haziran 2019 Perşembe, 13:42

Eğitim-Bir-Sen Balıkesir1 Nolu Şubesinin başlattığı proje ile öğrenciler, önce okudular, sonra yazdılar ve düzenlenen törenle ödüllerini aldılar
Eğitim-Bir-Sen (Eğitimciler Birliği Sendikası) Genel Merkezi’nin başlattığı, “Bir Bilenle Bile Nesil Projesi” kapsamında, geçtiğimiz yıl başlayan bu yıl da 2. si düzenlenen, Balıkesir’de Ortaöğretim kurumlarında yaklaşık 550 öğrencinin katıldığı, her ay bir kitabın okunması ve ardından yazılan kompozisyonların değerlendirilmesi sonucu belirlenen, dereceye girmiş öğrencilere ödülleri verildi.
Ödül töreni, geçtiğimiz 11 Haziran 2019 Salı günü, Balıkesir Öğretmenevinde geniş bir katılımla gerçekleşti. Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız,Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü, Şube Müdürü Mahmur Ali Şahin, Eğitim-Bir-Sen Balıkesir1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Çabuk, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, sendika İlçe Temsilcileri ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Projede emeği geçen koordinatör öğretmenler, proje değerlendirme jüri üyeleri, dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı.
Ödül töreni Şube Başkanı Mehmet Çabuk’un açılış ve selamlama konuşması ile başladı. Mehmet Çabuk konuşmasında şunları söyledi ; “ 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı başından beri devam eden proje,il genelinde 554 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz projenin ile bu yıl 2.sini düzenledik. Önümüzdeki yıllarda bu sayının kartopu gibi büyüyerek artacağını ümit ediyorum. Amacımız medeniyet değerlerine bağlı inançlı, ülkesini, bayrağını, milletini seven nesiller yetiştirme yolunda katkı sunmaktır. Toplumumuzda son günlerde yaşadığımız çocuk katliamları, iyi ve vicdanlı insan yetiştirmenin önemini bir kez daha gösterdi. Bu katliamı yapan vicdansızlar da bir zamanlar masum bir çocuk iken, ne oldu da bu masum çocuk büyüyünce bir canavara dönüştü? Bunu iyi irdelememiz lazım. Bir an önce tedbirini almamız lazım.” dedi. Mehmet Çabuk konuşmasının sonunda katılımcılara, emeği geçen İlçe Başkanlarına, koordinatör öğretmenlere, değerlendirme yapan jüri üyelerine ve dereceye giren öğrencilerin annelerine ve babalarına böyle evlatlar yetiştirdikleri için teşekkür etti.
Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, kürsüye gelerek duygu ve düşüncelerini ifade etti. Yakup Yıldız; değerlerine bağlı, ülkesine yararlı nesiller yetiştirmenin önemine vurgu yaparak, bu etkinlikte emeği geçen herkesi tebrik etti.Böyle etkinliklerin artarak devam etmesini ümit ettiğini ifade etti.
Dereceye giren öğrenciler için hediye olarak; 1.lere Yarım Altın, 2.lere Çeyrek Altın, 3.lere de Gram Altın verildi.
Dereceye giren öğrenciler ise şu isimlerden oluştu:
1.Kitap ( Gençlerle Başbaşa-Ali Fuat Başgil)
1.Zeynep Dal (Gönen Anadolu İmam-Hatip Lisesi)
2.Elif Sude Keskin (Kepsut Anadolu Lisesi.)
3. Elif Culum (Edremit Anadolu Lisesi)

2.Kitap Ütopya (Thomas More-Ütopya)
1.Hatice Tomuşoğlu ( Altıeylül Cumhuriyet Anadolu Lisesi)
2.Hayrunnisa Demir (Burhaniye Celal Toraman Anadolu Lisesi)
3.Havva Cemre Albayrak (Edremit Fernur Sözen Anadolu Lisesi)

3.Kitap (Malcolm X- Ferhat Özbadem)
1.Hilal Karabulut (Susurluk Anadolu İmam-Hatip Lisesi)
2.Faize Açan (İvrindi Anadolu İmam-Hatip Lisesi.)
3.Havva Orman (Balya AStatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi)

Ödül töreni yenilen akşam yemeği ile sona erdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB