BAHÇEŞEHİR’DE SANAT GECESİ

12 Haziran 2019 Çarşamba, 12:01

Burhaniye Körfez Bahçeşehir Koleji Sanat Gecesi, öğrenciler tarafından hazırlanan kişisel resim sergisinin açılışı ile başladı. Davetliler, Edremit Şükrü Tunar Kültür Merkezinde keman resitaliyle karşılandı.
Burhaniye Bahçeşehir Koleji bünyesindeki her yaş grubunun yer aldığı ve Atatürk’ün sanatla ilgili anılarının da anlatıldığı program, Edremit Bahçeşehir Anaokulu öğrencileri sunduğu ritim şovla başladı. Anaokulu öğrencileri söyledikleri İngilizce ve Türkçe şarkılarıyla geceye neşe kattılar.
Bahçeşehir Koleji Orkestrası eşliğinde Hiroşima, Ey Özgürlük, Rolling in TheDeep ve Ben Böyleyim adlı şarkıları seslendiren öğrenciler, Grease ve Lirik Dans gösterileriyle hem göze hem de kulağa hitap ettiler. Oda Orkestrasının eşlik ettiği Tango büyük alkış aldı. Bahçeşehir Koleji Halk Oyunları Topluluğu, sahnelediği Anadolu Ateşi danslarıyla geceye damga vurdu.

Sanatseverlerin sanata doyduğu sanat dolu gecenin sonunda kapanış konuşmasını yapan Bahçeşehir Koleji Genel Koordinatörü Semra TALAY, Sanatın ve sanatçının değer görmediği bu günlerde Bahçeşehir Koleji olarak her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduklarını ve sanatçıları desteklediklerini söyledi. Talay, öğrencilerinin aldıkları eğitimlerde hiçbir zaman Atatürkçü çizgiden ayrılmadığını, kazandıkları sanat bakışını özümseyerek çevresindeki karanlıkları aydınlattıklarını vurguladı. Bahçeşehir Kolejinin Atatürk ilke ve devrimlerini, gerek eğitim gerek öğretim anlamında yol gösterici olarak kabul ettiklerini, sanatı yaşam kaynaklarından biri olarak gördüklerini söyledi.
Böylelikle Bahçeşehir Kolejleri “Sanat Gecesi” etkinliğiyle eğitim –öğretimin yanı sıra sanatta da öncü rol oynadığını bizlere kanıtlamış oldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB