EGE GÜNDEM GAZETESİ

PROF. DR. FATİH SATIL ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PROF. DR. FATİH SATIL ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
12 views
24 Mayıs 2019 - 11:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balıkesir Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Satıl, TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında Edremit Şehit Mustafa Serin Fen Lisesinde düzenlenen “Biyolojik Çeşitlilik ve Değeri” konulu programa konuşmacı olarak katıldı.

Dünyadaki ve Türkiye’deki biyolojik çeşitlilik hakkında ayrıntılı bilgiler veren Prof. Dr. Fatih Satıl, biyolojik çeşitliliği tehdit eden faktörleri ve bu tehditlere karşı koruma önerilerini masaya yatırdı ve biyolojik çeşitliliğinin görünen ve görünmeyen değerini öğrencilerle tartıştı, ayrıca katılımcılara bölgemizin en önemli biyolojik çeşitlilik merkezi olan Kazdağı’ndan da bahsetti.Söyleşiye katılan Edremit İlçe Millî Eğitim MüdürüYusuf Koç, programın sonunda Prof. Dr. Fatih Satıl’a katılım ve katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.
Prof. Dr. Fatih Satıl daha sonra ise Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesinde BENGİ – Değerlerimizle Adım Adım Projesi kapsamında “Evrende Adalet ve Denge” konulu söyleşide öğrenciler ve öğretmenlerle buluştu. Söyleşinin sonunda Edremit İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Ali Erkoç kendisine teşekkür ederek çiçek takdim etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.