KAYMAKAM SIRMALI; “ZAMAN, İNSANA VERİLMİŞ ÇOK KIYMETLİ BİR ARMAĞANDIR”

11 Mayıs 2019 Cumartesi, 14:36

 

BENGİ Projesi kapsamında okul ziyaretlerine devam edenEdremit Kaymakamı Ali Sırmalı koordinatörü olduğu Dokuz Eylül Ortaokulunda öğrenci, öğretmen ve yöneticilerle bir araya gelerek kitap okuma etkinliğine katıldı.
Kaymakam Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç kitap okuma saatinin akabinde öğrenciler ile sohbet etti.
Kaymakam Sırmalı: “Sevgili öğrenciler, sizlerin çok iyi yetişmesini istiyoruz. Sizler ne kadar iyi yetişirseniz geleceğimiz de o kadar güzel ve aydınlık olacaktır. Kitabı sadece okulda okumayın, evde, tatilde ve gittiğiniz her yerde mutlaka kitap okuma alışkanlığınızı devam ettirin.
Sevgili çocuklar; zaman, insana verilmiş çok kıymetli bir armağandır. Herkes güne 24 saat ve 1440 dakika ile başlar. Eğer bu zaman dilimlerini doğru değerlendirmeyi alışkanlık haline getirmezsek; zaman, farkında olmadan avuçlarımızın içerisinden kayıp gider. Bu nedenle zamanı doğru yönetebilmek ve doğru şekilde değerlendirebilmek çok önemlidir. Zamanı doğru değerlendirebilirsek gün içerisinde kitap okumaya vakit ayırmış oluruz. Gün içerisinde sahip olduğumuz dakikalarımızı ve saatlerimiz doğru değerlendirmeli, her gün kitap okumalı ve mutlaka kazandığımız okuma alışkanlığını devam ettirmeliyiz. Bu noktada sizlere, ailelerimize ve öğretmenlerimize büyük görevler düşmektedir” dedi.
Öğrencilerle gerçekleştirilen sohbetin akabinde Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı’nın göndermiş olduğu hediyeler Kaymakam Ali Sırmalı tarafından öğrencilere takdim edildi.
Daha sonra öğretmenler odasında öğretmenlerle toplantı gerçekleştiren Kaymakam Ali Sırmalı; okulun eğitim, öğretim durumları ve öğrencilerin akademik başarıları gibi konularda bilgi aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB