HATTUŞA’DA ZİRVE NİTELİĞİNDE ÇALIŞTAY

15 Nisan 2019 Pazartesi, 08:12

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın başlatmış olduğu,yoğun istidam öngörülen yabancı yatırımları Ülkemize çekmek adına, Edremit’te zirve niteliğinde bir çalıştay düzenlendi.

Devremülk Devre Tatil Sektörünün tüm paydaşları Devremülk Devre Tatilin geleceğini belirlemek için, iki günlük bir çalıştay programı ile HattuşaVacationThermal Club Kazdağları’nda buluştu.

Devremülk Devre Tatil Çalıştayı, Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü ile DDYPD-Devremülk Devre Tatil Yatırımcıları ve Pazarlamacıları Derneğinin işbirliği ile yapıldı.

Devremülk Devre Tatil Çalıştayına,Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Prof. Dr.Yasin AKTAY, Yargıtay 13. Dairesi Başkanı Ali Selman ERKUŞ Yargıtay 14. Hukuk Dairesi Başkanı Hatice Nesrin YILMAZCAN,Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Ahmet ERDAL, T.C. Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Bayram UZUNOĞLAN,ve 13. Hukuk Dairesi Üyeleri Ali ÇOLAK, Adviye Füsun AYAZ, Ahmet ARSLAN, Battal YILMAZ, Hamit DÜNDAR, İlhan KARA, Fatma SERBEST, 14. Hukuk Dairesi Üyeleri Emine GÜLERELVERİCİ, Ahmet Tevfik ERGİNBAY, Suat ARSLAN, Hikmet ONAT, Mahmut AKGÜN, Bayram ŞEN, Ankara Bölge İdare Mahkeme Başkanı Esat TOKLU, Bölge Adliye Mahkemesi 17. İdare Mahkemesi Başkanı Bülent KÜFÜDÜR, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Ekrem DİREKÇİ, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Ahmet KARAYİĞİT, 22.23.24. Dönem Osmaniye Milletvekili Durdu Mehmet KASTAL, Çankırı Milletvekili Av. İdris ŞAHİN, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan ARSLAN, Edremit Kaymakamı Ali SIRMALI, T.C. DDYPD- Devremülk Devre Tatil Yatırımcıları ve Pazarlamacıları Derneği Başkanı Mehmet Ali DOĞAN,RDO ( Resort Development Organisation ) Avrupa Devremülk Devre tatil Yatırımcıları Birliği Başkanı Paul Gardner BOUGAARD RCI – ResortCondominiumİnternational–Uluslararası Devre Tatil Değişim Sistemi Türkiye Müdürü Ali Osman EĞİLMEZ,T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,Balıkesir Defterdarlığı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Türkiye Katılım Bankaları Birliği Daire Başkanları, Uzmanları,Sektör Temsilcileri, Türkiye’nin bir çok bölgesinden Devremülk Devre Tatil Yatırımcıları, iş adamları ve işletmecileri katılmaktadır.

2.Devremülk Devre Tatil Çalıştayı’nınSunumunu, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Gökhan BAYRAM gerçekleştirdi. Masa gruplarımızın Moderatörlüğünü ise, Yargıtay 13. Dairesi Başkanı Ali Selman ERKUŞ ve T.C. Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi ve Denetimi Genel Müdür Yardımcısı Avni DİLBER gerçekleştirdi.

Çalıştay konuları iki ana başlık altında toplandı
Tüketici Mevzuatı,
Sağlık, Turizm ve Reklam Konuları

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında olduğu gibi, Kazdağları’nda adeta zirve niteliğinde gerçekleşecek, Çalıştayda Devremülk Devre Tatil Sektörünün geleceği sektörün tüm paydaşlarıyla iki gün boyunca masaya yatırılmıştır.

İki günlük çalıştayda, Sektörün sorunları Tüketicilerin korunması açısından ele alınırken, Yatırımcılar ve girişimcileri gelecekte sektöre yatırım yapmaya teşvik edecek düzenlemeler ve sorunların çözümü tüm ayrıntılarıyla tartışılarak, geçtiğimiz yıl yapılan çalıştaydan çıkan çözüm önerilerinin üzerinden geçilerek daha sonuç odaklı çözüm önerileri üretilmiştir.

Devremülk Devre Tatil Sektörünün önemi, sorunları, Dünya’daki uygulamaları, sektörün büyüklüğü, Türkiye’deki durumu, ekonomimize ve istihdama katkısı, Uluslararası standartlar ve hedeflememiz gereken seviye açısından ele alınmıştır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB