29 Mart 2019 Cuma, 11:27
TAYLAN TOPRAK
TAYLAN TOPRAK edremitegegundem@gmail.com Tüm Yazılar

YAZMADAN EDEMEDİM

Balıkesir milletvekillerinin içine düştüğü durumu gördükçe gülüyorum.
Milletvekilleri tutuşmuş vaziyette o miting senin, bu miting benim koşturuyorlar. Sabah, öğle, akşam başka bir belediye başkan adayının mitingine katılıp desteklediklerini gösteriyorlar. Tamam buraya kadar herşey çok güzel de… o iş öyle olmuyor. Milletvekilleri zayıf olan yerlere gidip destek babında belediye başkan adayının yanında dururlar, böylelikle belediye başkan adayına kefil olduklarını gösterirler. Durum şu ki; bu dönem milletvekillerinin kefaleti geçersiz çünkü halkta karşılıkları yok. İyi Parti milletvekili, Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri ve Ak Parti milletvekilleri halk ile ilgilenmek yerine teşkilatları dizayn etmeye o kadar çok vakit harcadılar ki halkı unuttular. Halkın derdine derman olmayan, halkı dinlemeyen, vatandaşın sorununu çözmeyen milletvekillleri Belediye Başkanları için halka karşı kefil oluyorlar.
Halkta karşılığın olmasına örnek; bildiğim kadarıyla CHP milletvekili Ahmet Akın üç ay boyunca yememiş, içmemiş Dursunbey ve kırsal mahallelerinde yaşayan insanları dolandıran Bursa’lı bir kooperatiften vatandaşların hakkını çatır-çutur almıştı. Öyle ki %81 Ak Parti oyu çıkan Dursunbey’de Büyükşehir’de Ahmet Akın’dan başkasına “oy vermeyeceğiz” diyorlardı. Şimdi bu milletvekili kendisine karşı duyulan vefayı istediği gibi harcama yetisine sahiptir. Diğer milletvekillerinin bu tür çalışmaları oldu mu? Bilmiyorum, olduğunu zannetmiyorum. Durum böyle olunca milletvekillerinin durumu kefalet değilde kefaretmiş gibi duruyor.
Kefalet; (birinin borcunu ödememesi ya da verdiği sözü tutmaması durumunda bunun sorumluluğunu üstlenme durumu, kefillik.)
Kefaret; (işlenmiş olan bir günahın bağışlanması umuduyla verilen sadaka ya da tutulan oruç.)
EN BEĞENDİĞİM SİYASETÇİ
Edremit’te bağımsız Belediye Başkan adayı Dr. Armağan Erbay adında bir genç var. Öyle ki; Ailesi yüksek makamlarda mevki sahibi, kendisi doktor, kardeşi avukat yaşı daha otuzlarında… Kısacası maddi, manevi hiçbir eksiği olmayan, gelecek kaygısı olmayan bir arkadaşımız. Kendi kendime soruyorum; Neden durup dururken bu yola çıkar bir insan? Bu soru üzerine cevabı buluyorum; Edremit’i kendisine dert edinmiş, sorunlarını benimsemiş ve taşın altına elini koyma gereksinimi duymuş… Bu genç yaşta, siyasi alt yapısı olmadan seçimi kazanması çok zor biliyorum. Umuyorum ki; güzel bir oy alır ve Edremit siyasetinde kalıcı olur. Bütün ilçelerimizde cebini değilde, şehrini dert edinen insanların var olabileceğini düşünmek bile geleceğe ümitle bakmamı sağlıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB