EGE GÜNDEM GAZETESİ

OKUDULAR KAZANDILAR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
OKUDULAR KAZANDILAR
12 views
28 Mart 2019 - 11:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atatürk İlkokulu Çocuk Kütüphanesi tarafından ‘Sürdürülebilir Kalkınmada ve Kütüphanelerin Rolü’ temalı 55. Kütüphaneler Haftası düzenlenen etkinlikle kutlandı. Etkinlikte en çok kitap okuyan öğrencilere ödüller verildi.
Atatürk İlkokulu Çocuk Kütüphanesi tarafından düzenlenen 55. Kütüphane Haftası etkinlikleri okul tiyatro salonunda yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.
Programa İl Halk Kütüphanesi Müdürü Orhan Onocak, Balıkesir Mutasarrıf Ömer Ali Bey Yazma Eser Kütüphanesi Müdürü Şahin Gergin, Cumhur İttifakı Ak Parti Karesi Belediye Başkan Adayı Dinçer Orkan, Altıeylül Belediyesi Başkan Yardımcısı Osman Ödemiş ile okul personeli, öğrenciler ve veliler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Okul Müdürü Turhan Demirtaş yaptı. Demirtaş’ın ardından ise İl Halk Kütüphanesi Müdürü Orhan Onocak ve Cumhur İttifakı Ak Parti Karesi Belediye Başkan Adayı Dinçer Orkan günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi.
İl Halk Kütüphanesi Müdürü Orhan Onocak’ın açılış konuşması ile başladı. Her yıl Mart ayının son Pazartesi ile başlayan haftanın Kütüphane Haftası olarak kutlandığını hatırlatan Onocak “Okumak hayallerimizi geliştirmemizi sağlar. Kütüphaneler insanlığın varlığından bugüne yıkılmayan tek binalardır. Okursanız geleceğim mucitleri olursunuz. Sizler Türkiye’nin yarısınız. Hayallerinizi gerçekleştireceksiniz ki tezahür olsun” dedi. Onocak ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önerisiyle hayata geçirilen Millet Kıraathanelerinin önemine dikkat çekti.
Yapılan konuşmaların ardından Atatürk Ana Okulu Öğretmeni Hatice Ortaç Yalın ve Papatyalar Sınıfının hazırladığı gösteri ve sunum gerçekleştirildi. Daha sonra ise 2018-2019 Eğitim Öğretim döneminde Atatürk Çocuk Kütüphanesi’nden en fazla yararlanan toplam 10 öğrenciye çeşitli ödüller verildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.