EGE GÜNDEM GAZETESİ

ALTIEYLÜL BALIKESİR’İN GÖZBEBEĞİ OLACAK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ALTIEYLÜL BALIKESİR’İN GÖZBEBEĞİ OLACAK
79 views
28 Mart 2019 - 9:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhur İttifakı Altıeylül Adayı ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı 31 Mart’ta yapılacak Yerel Seçimler öncesinde seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ederken mevcut başkanlık görevini de başarıyla sürdürüyor. Vatandaşın teveccühü ile yeniden seçilmesi halinde, yeni dönem için hazır ve donanımlı olduklarını söyleyen Başkan Avcı, ‘Altıeylül’ü Balıkesir’in gözbebeği yapacağız’ dedi.
Altıeylül Belediyesi Kurucu Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’ndan 2017’in sonunda devraldığı Belediye Başkanlığı’nı başarı ile yürüten ve kendisine verilen görevi hakkıyla yerine getiren Avcı, ilçenin ihtiyaçları ve vatandaşların beklentisi çerçevesinde bilgi ve deneyim sahibi olduğunu söyledi. Başkan Hasan Avcı, vatandaşların teveccühü doğrultusunda yeniden başkan seçildiğinde Altıeylül’ün çehresini değiştirecek, sosyal hayata dokunacak, yaşamı kolaylaştıracak olan projelerini anlattı. Vatandaşların beklentileri doğrultusunda hazırlanan projelerle, Altıeylül’ü Balıkesir’in gözbebeği yapacaklarının altını çizdi.
BAHÇELİEVLER’E GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK YAŞAM MERKEZİ
Merkezde bulunan Çevreyolu Parkı, 75.Yıl Parkı gibi sosyal alanların yeniden düzenlenerek cazibe alanları haline getirileceğini sözlerine ekleyen Avcı, gerekli etüt çalışmaları yaparak, ilçede atıl durumda bulunan alanların Millet Bahçesine dönüştürüleceğini söyledi. Cumhur İttifakı Altıeylül Adayı ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı gelecek 5 yıl için planlanan projeler hakkında şunları söyledi; “İlçemizde eksik olduğunu hissettiğimiz Yüzme Havuzlu Spor Kompleksleri için yer arayışına girdik. Yapılan çalışmalar sonucu merkezde belediye hizmet alanı olabilecek, yeşil alan, park ve pazar yeri olarak gösterilmeyen, havuz yapılabilecek zemine sahip iki yer tespit ettik. İlk olarak, Bahçelievler Mahallemizde bulunanAssuva park yanındaki 2 dönümlük, 6 milyon lira bedelli araziyi Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde hiçbir ücret ödemeden Altıeylül’de oturan vatandaşlarımız için hizmet alanı olarak tahsis ettirdik. Bu alana Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Merkezi yapmayı planlıyoruz. Mahalle ve ilçe halkının spor aktivitelerini gerçekleştirebilmeleri, spor kompleksi içerisinde farklı spor aktivitelerinin bir arada bulunması ve vatandaşlarımızın sosyo-kültürel aktivitelerini gerçekleştirebilmelerini istiyoruz. Parkın ismini de Bahçelievler Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımız ile sms aracılığıyla yapılan anket sonucu “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi” olarak belirledik. İçinde kapalı yüzme havuzu, tenis kortları bulunan bir spor kompleksi; kafeteryası, mescidi, berberi, kütüphanesi, eğitim salonları da olmak üzere tam bir yaşam alanı oluşturmayı istiyoruz. Çünkü mutlu insanların yaşadığı bir Altıeylül istiyoruz.” dedi.
2. GÜNDOĞAN’A SULTAN ALPARSLAN KÜLTÜR EVİ VE PARKI
Cumhur İttifakı Altıeylül Adayı ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Sosyal Tesis veya Mahalle Konakları’nın yaygınlaşacağını söylerken kırsal mahallelerde bulunan eski okulları restore ederek Sosyal Tesis ve Park Alanı olarak planladıklarını sözlerine ekledi. 2. Gündoğan Mahallesi’nde çalışmaları başlayan Sultan Alparslan Kültür Evi ve Parkı’nı mahallenin ihtiyaçlarına göre planladıklarını belirten Avcı, Sultan Alparslan Kültür Evi ve Parkı projesi hakkında şu bilgileri verdi; “Her mahallemizin yararlanabileceği bir sosyal yaşam alanı olacak. Mahallenin dokusuna uygun, ihtiyaçlarına karşılık verecek olan bu konaklarda kafeterya, berber-kuaför hizmetleri ve gençlerimize yönelik kültürel faaliyetler mutlaka olacak. Bu projelerden ilki, 2. Gündoğan Mahallemizde çalışmalarına başlamış olduğumuz Sultan Alparslan Kültür Evi ve Parkı. İçerisinde; kütüphanesi, kafeteryası, toplantı ve eğitim salonu, mescit ve 4-6 yaş Kuran Kursu ile mahallemize hizmet verecek güzel bir proje olacak. Mahalle ve ilçe halkının sosyo-kültürel aktivitelerini gerçekleştirebilmeleri, kültür evi ve parkı içerisinde eğitim, dinlenme, oyun ve spor aktivitelerinin bir arada yapılabilmesini istedik. Vatandaşımızın beklentileri bizim için önemli” dedi.
SOSYAL HAYATI KOLAYLAŞTIRACAK ADIMLAR ATILACAK
İlçenin sosyal dokusuna özellikle önem verdiklerini ve ihtiyaç sahibi vatandaşların artık kimsesiz kalmayacaklarını söyleyen Başkan Avcı yeni dönem için de sosyal hayatı kolaylaştıracak yeni adımlar atacaklarının bilgisini verdi. Avcı konu hakkında şunları söyledi; “İlçemizde dokunmadığımız vatandaşımız kalmasın istiyoruz. Engelli vatandaşlarımızın günü birlik vakit geçirebileceği Mola Evleri yapılmasını planlıyoruz. Geleceğimiz olan çocuklar için, birçok etkinlik ve eğitimlerin olduğu Çocuk Üniversitesi düşüncemiz var. Örneğin, Balıkesir Merkezde ilk olacak Aile Danışma Merkezi açacağız. Belediyemizin önemli sosyal yardımlaşma projelerinin gerçekleştirdiği Altıeylül Gelişim Merkezi (ALGEM) Biriminin Gündoğan mahallemizdeki yeni projesi, daha rahat çalışıp vatandaşlarımıza daha çok hizmet ve yardım edebilmek amacıyla tasarlanmıştır. Yapımı devam eden projemiz; 1750 m2 dershane, 400 m2 konferans salonu, 250 m2 aile danışma merkezi, aş evi, sosyal market ve atölyelerin bulunduğu, toplamda 6300 m2 kapalı alana sahip. ALGEM bünyesindeki Meslek Edindirme Kursları ile vatandaşlarımızın meslek sahibi olmasını sağlıyoruz ve yeni dönemde de devam edeceğiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza Medikal Malzeme Yardımı yanı sıra öğrencilerimize Kitap ve Kırtasiye Yardımı da yeni dönemde devam edecek uygulamalarımızdan. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız için başlattığımız, ücretsiz olarak faydalanabilinen ve sıfır kıyafetlerle donatılan Sosyal Market ve Giyim Mağazası da yine yeni dönemde devam edeceğimiz projemiz.”
TARIM ve HAYVANCILIKTA ÖNCÜ OLACAĞIZ
Altıeylül ilçesinin tarım ve hayvancılık konusunda üst seviyelere çıkması ve öz kaynakların daha verimli kullanılmasının gerekliliğine vurgu yapan Başkan Avcı, tarım kenti Altıeylül için önemli projelere imza atacaklarının müjdesini verdi. Tarım ve hayvancılık konusunda da çalışmaları olduğunu belirten Avcı sözlerine şu şekilde devam etti; “Türkiye’yi doyuran şehir Balıkesir’in tarım ve hayvancılıkta ilk akla gelen ilçesi olan Altıeylül’ü hak ettiği yere taşıyacağımıza inanıyoruz. Bu minvalde yapmış olduğumuz araştırmalar ve vatandaşımızla istişareler sonucunda tespit ettiğimiz eksiklikleri giderecek projeler üzerinde çalıştık. Kendi kendine yeten, sağlıklı ve kaliteli üretimi sağlamak amacıyla ilçemiz sınırlarındaki mera alanlarında Organize Tarım ve Hayvancılık bölgeleri oluşturulmasını öngördük. Kırsal mahallelerimizde tarımla uğraşan vatandaşlarımızın ürün satışını destekleyecek Köylü Pazarı yapılması konusunda çalışmalarımız olacak. Altıeylül Çiftçi Eğitim Merkezleri kurularak çiftçilere bilimsel yöntemlere dayalı düzenli eğitimler verilmesi ve yeni çiftçi yetiştirilmesi de planlamalarımız içerisinde. Atatürk’ün ‘Köylü Milletin Efendisidir’ sözünü yaşatacak, kırsal mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın refahını arttırarak göç veren değil, göç alan kırsal mahalleler arzu ediyoruz. Bu projelerimizi hayata geçirdiğimizde inşallah Altıeylülümüz tarım ve hayvancılıkta öncü ilçe olacak.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.