EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Rahmi Gençer’e ‘İnce’ destek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ayvalık’ta Rahmi Gençer’e ‘İnce’ destek
12 views
27 Mart 2019 - 9:49
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ayvalık’ta 31 Mart yerel seçimlerinde ilçenin yönetimine 5 yıllığına daha talip olan Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e bir destek de; 24 Haziran’da gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’den geldi. İnce’nin Millet İttifakı’nın CHP kanadından Ayvalık Belediye Başkan Adayı Rahmi Gençer’e destek verdiği coşkunun zirveye taşındığı mitinge binlerce vatandaş katıldı.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Cumhuriyet Meydan’ında gerçekleşen mitingte Muharrem İnce ile Belediye Başkan Adayı Rahmi Gençer’i binlerce vatandaş büyük bir coşkuyla karşıladı.
CHP’nin geçtiğimiz dönem Balıkesir Milletvekili Namık Havutça’nın yanı sıra İyi Parti Ayvalık İlçe Başkanı Serdar Albayrak’ın da destek verdiği dev mitingte konuşan Ayvalık Belediye Başkanı ve Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde Belediye Başkan Adayı Rahmi Gençer yaptığı kısa konuşmada, Muharrem İnce’nin Ayvalık’ı şereflendirmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.
AK Parti’nin Türkiye’de birkaç metropol kentten sonra Ayvalık’a bakıp, bu ilçede seçimlerin nasıl sonuçlanacağını merak ettiklerini vurgulayan Rahmi Gençer, “Burası her zaman Cumhuriyetin kalesi oldu. Şimdide Millet İttifakı’nın kalesi olarak devam edecek. 1 Nisan’da bayrağımızı bir kez daha Ayvalık’a dikeceğiz” diye konuşarak, mikrofonu Muharrem İnce’ye takdim etti.
Muharrem İnce, 5 yıl önce yine Ayvalık’a geldiğini hatırlatarak, “O gün belediye başkan adayı olan rahmi Gençer’e, ‘Miting yapalım. Sana seçimin sonucunu söyleyeceğim’ dedim. Az önce yolda gelirken de, ‘Yolu gördüm. Mitingi de göreyim. Ayrılırken sana sonucu söylerim’ dedim. Ayrılmaya gerek yok, Rahmi Gençer sana bu seçimler hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.
Rahmi Gençer’e seslenen Muharrem İnce, “Türkiye’de bütün siyasi partilerin genel başkanları, bütün siyasi partilerin temsilcileri miting yapar Rahmi Başkan. Ama benim mitinglerimin bir özelliği vardır. Benim mitinglerimin özelliği şudur; 18 yaşın altındakiler el kaldırsın. Bakın işte Türkiye’de hiçbir mitingte bu yoktur. Benim evlatlarım, benim öğrencilerim, benim çocuklarım hiçbir meydanda beni yalnız bırakmadılar. Geleceğin Türkiye’sini onlarla birlikte kuracağız. Ama bir şey istiyorum sizden. Mharrem hocanızı dinlemeye gelirken, bazılarınızın derslerini ektiğini görüyorum. Sakın ha, dersleri ekmeyin. Ben miting saatlerini sizde göre ayarlarım. Merak etmeyin.” dedi.
Muharrem İnce, “Allah aşkına küçük bir ilçede miting yapıyorsunuz. Tıpkı büyük bir kentteki gibi. Ama şu aklını, beynini kiraya vermiş medya, şu sarayda oturandan korkan medya, şu kalabalığı bir gör ya. Gör. Gör de utan. İster yaz, ister yazma. Çok umurumdaydı. Çıkarın bakalım benim evlatlarım akıllı telefonlarınızı. Herkes canlı yayına geçsin. Sizde medya varsa, bizde halkın bağrında yaşayan sosyal medya var. O kadar” diye konuştu.
Konuşmasında genel politikaya da yer veren Muharrem İnce, “Ezana saygısızlık ettiler diyor. Bakın size şunu söyleyeyim. Ezan bağımsızlığımızın bir simgesidir. Tıpkı bayrak gibi. Ezan, dar anlamda namaza çağrıdır. Geniş anlamda bağımsızlığımızın simgesidir. Ben bu ülkenin Türklerine, Kürtlerine, Lazlarına, Arnavutlarına, Romanlarına, Araplarına, Gürcülerine, ben bu ülkenin Alevilerine, Sünnilerine, Şafilerine, başka inançtan olan guruplarına, ben bu ülkenin başı kapalı kadınlarına, başı açık kadınlarına, ben bu ülkenin sağcılarına, ben bu ülkenin solcularına, ben bu ülkenin 82 milyonuna güveniyorum. Hiç kimse ezana saygısızlık yapmaz. Bin yıldır bu topraklarda ezan okunur. Kimsenin aklına ezana saygısızlık etmek gelmez. Eğer üç-bel zibidi çıkar da ezana saygısızlık yaparsa, onunda haddini bildiririz. Bu kadar basit. Bazen bir düğünde davul-zurna çalar, millet oynar. O esnada ezan okunur. Millet ezanı duymaz. Oynamaya devam eder. Birisi ezanı işaret eder ve o anda davullar kesilir. Ama ezanın belli bir kesiminde, davul zurna çalmış olur. Peki, şimdi bu insanlar saygısızlık mı yaptılar ezana? Tabiki hayır. Duymadılar, oldu. Hepimiz karşılaştık bu durumla. O gün 8 Mart gününde, kadınlar bir yürüyüş yapıyor. Polisle aralarında bir problem çıkıyor. Kadınlar polisi ıslıklıyor. Saat 22.40… Yatsı ezanı 20.35’te okunması lazım. Yani 2 saat sonra okunuyor yatsı ezanı. O saatte okunan ezan, fitne için okutulan ezandır. Fitne…” dedi.

‘BANA BAK RECEP, VERDİĞİN SÖZÜ TUT. DELİKANLI ADAM SÖZÜNÜ TUTAR’
Türkiye’de 4 buçuk milyon işsizin olduğunun altını çizen Muharrem İnce, “Beş-altı yüz bin lira yardım alanları da eklersek, bu sayı 6 buçuk milyona işsiz var. Türkiye’de, her doğan bebek, 5 bin 500 dolar borçla doğuyor. 2018 yılında, faiz ödememiz 13 milyon dolar. Türkiye’de 310 hapishane var. Bunların 115 tanesini Erdoğan yaptı. En başarılı olduğu alan, hapishane yapmak. Şimdi meydana gelip, ‘soğan’ diyemiyor. ‘Mazot’ diyemiyor. ‘Balık’ diyemiyor. ‘Turizm’ diyemiyor. ‘Ekonomi’ diyemiyor. ‘Emekli geçinemiyor’ diyemiyor. EYT’liye laf edemiyor. Ne yapacak? Diyor ki; ‘Ezan diyeyim. Acaba buradan oy alabilir miyim?’ Bakın, asıl ezana saygısızlık, oy için ezanı kullanmaktır. Asıl saygısızlık budur. Sonra ne yapıyorlar? Meydanlara geliyor. ‘Ekonomi’ diyemedikleri için, dış borcu açıklayamadıkları için, cari açıkla ilgili çözüm önerisi sunamadıkları için, ödemeler dengesini tutturamadıkları için, yaptıkları bir iş var. Geliyor meydana, ‘oyunuzu Ak Parti’ye verin. Ruz-i Mahşerde berat belgeniz olsun’ diyor. Cennet’ten tapu veriyor. Sırat köprüsünden geçme garantisi veriyor bize. Bende diyorum ki; Sırat Köprüsü Allah’ın köprüsü. Kim geçer, kim geçemez Allah bilir. Onlara şu soruyu sorun; ‘Yahu sen bize Sırat Köprüsü’nden geçme garantisi verme bize. Ama şu Recep’in yaptığı köprüden bir kez beleş geçirsene bizi de’ Tır’ı geçtim, otobüsü geçtim, kamyonu geçtim, minibüsü geçtim, otomobili geçtim. En ucuzu motosiklet. Motosiklete bin. Buradan İstanbul’a git. Üç tane köprüden geçeceksin. Demirel’in yaptığı köprü, Özal’ın yaptığı köprü ve Erdoğan’ın yaptığı köprü. Demirel’in yaptığı köprüden geçersen, motosikletin geçiş fiyatı 3 buçuk lira, Özal’ın yaptığı köprüden geçersen 3 buluk lira. Erdoğan’ın yaptığı köprüden motosikletle geçersen 72 lira. Yalansa, beni mahkemeye versinler hadi. 24 Haziran seçimlerinde bu meydanlara gelip, ‘Bana bak Muharrem’ diyordu. Bende O’na, ‘ Eeee sana baktım Recep, söyle’ diyordum. Ama sonra değiştirdim. Sonra ne dedim, ‘Ben sana bakamam. Sana zaten devlet bakıyor. Ben fakir fukaraya bakacağım’ dedim. Mesela Ayvalık’ta çok sayıda öğretmen var. Söz verdik meydanlarda, öğretmenlere, polislere 3600 ek göstergeyi vereceğiz diye. Bende söz verdim. Erdoğan’da söz verdi . Vermiyor. O zaman Ayvalık’tan sesleniyorum. ‘Bana bak Recep, verdiğin sözü tut. Delikanlı adam sözünü tutar’ “diye konuştu.

“VARLIK FONUNA DEVREDİLENLER DE SEÇİM SONRASINDA SATILACAK”
Cumhurbaşkanı’nın bu aralar fazla tehditler savurduğunu kaydeden Muharrem İnce, “Valla benim dokunulmazlığım yok ama senden korkan senin gibi olsun. Ne korkacağım senden? Seçim öncesinde bir söz söyledim. ‘Erdoğan kazanırsa kuyruklar olacak’ dedim. ‘Erdoğan kazanırsa, döviz yükselecek’ dedim. Dediklerim oldu mu? Yandaş bir gazete manşet atmış. O yandaş gazete diyır ki, ‘Muharrem İnce bunları nereden biliyor’ diyor. ‘Muharrem İnce’yi MİT sorgulasın’ diyor. Bende şu cevabı verdim. Dedim ki, ‘Bak kardeşim. Bak sana söyleyeyim. Allah insan omuzlarının üzerinde bir çıkıntı vermiş. Çıkıntı bu (kafa) bazıları bu çıkıntıyı akıl için kullanıyor. Bazıları da şapka takmak için. Sen şapka için kullanıyorsan, ben ne yapayım?’ Şimdi size seçimden sonra ne olacağını anlatıyorum. Türkiye’nin TÜPRAŞ’ını sattılar. PETKİM’ini sattılar. TEKEL’ini sattılar. ‘Devlet kağıt mı üretir’ diyerek SEKA’sını sattılar. ‘Devlet bez mi üretir’ deyip Sümerbank’ını sattılar. ‘Devlet süt mü üretir’ deyip TİGEM’ini sattılar. Son batan geminin malları kaldı. Ne kaldı? PTT kaldı PTT. Ne kaldı? Ziraat Bankası kaldı. Halk Bankası kaldı. Türk Hava Yolları kaldı. BOTAŞ kaldı. Borsa İstanbul kaldı. ÇAYKUR kaldı. Bunları bir Varlık Fonu’na koydular. Bakın, seçimden sonra bunu satacaklar. Detayı bu. Onların hiçbirini Erdoğan kurmadı. Hatta PTT ile Ziraat Bankası’nı cumhuriyet bile kurmadı. Kim kurdu? Osmanlı’dan bize miras kaldı bunlar. Atalarımızın mirası. Ama meydanlara gelip; ‘Ezan’ diyor, ‘Cennet’ diyor, ‘Cami’de içki içtiler’ diyor. Yahu İmam diyor ki; ‘Ben müslümanım. Ben görmedim. Bende 55 yaşındayım. Şimdiye kadar içkiliyken camiye gireni hiç görmedim. Kimse girmez. İmam diyor ki, ‘Ben görmedim’. İmamın iki kez tayinini çıkarttı. Bakın, içkiliyken camiye girilmez, doğru ama cebindeki haram parayla camiye hiç girilmez. Sonra ne diyor? ‘Camiileri ahır yaptılar’ diyor. Be kardeşim bak 50 kere anlattık. Yalan söyleme.” dedi.

İNCE’NİN ELEŞTİRİ OKLARINDAN MHP LİDERİ DE NASİBİNİ ALDI
Ayvalık’taki mitinginde MHP lideri Devlet Bahçeli’yi de unutmayan Muharrem İnce, “ Bahçeli, ‘Millet İttifakı’nın genel başkanları 5 harfli’ diyor. ‘Meral, Kemal, Temel’ diyor. İyi de ‘Recep’ kaç harfli? Ama O, ‘Recep’ demiyor, ‘RTE’ diyorsa; 3 harfli daha tehlikeli. Bahçeli, birde meydanlarda CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Selahattin Demirtaş’ı ziyarete gitti’ diyor. Gittim mi, gittim. Sana mı soracağım? Ben hayatımda siyaseti hiç iki yüzlü yapmadım. Partinin içinde de dik durdum. Dışarda da dik durdum. Sonuna kadar. Ucunda ne olursa olsun. Doğruları söylemekle mükellefim. Ben rahmetli bir kamyon şoförünün oğluyum. Fizik Öğretmeniyken, bu milletin her 3 kişisinden biri bana oy verdi. Bu fakir millet, bu fukara millet, bana milletvekili maaşı verdi. Dokunulmazlık verdi. Koruma verdi. Sekreter verdi. Para verdi. Pul verdi. Bu fakir millet yaptı bunu. Ben bu fakir millete yalan söylemeden borcumu ödemem lazım. Bakın ucunda ölüm olsa yalan söylemeyeceğim” diye konuştu.

RAHMİ GENÇER’E DESTEK VERDİ
Kendisine has üslubuyla eleştirilerini sıralamayı sürdüren 24 Haziran Genel Seçimlerinin CHP’li Cumhurbaşkanı Muharrem İnce, konuşmasının sonunda Ayvalık Belediye Başkanı ve 31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı’nın Ayvalık Belediye Başkan Adayı Rahmi Gençer’in elini havaya kaldırarak, halkı selamlamayı da ihmal etmedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.