Ayvalık’ta istiklal Marşı’nın kabul edilişinin 98. yıl coşkusu

14 Mart 2019 Perşembe, 10:32

 

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan ve aradan geçen yıllara rağmen Milli Mücadele ruhunu bugünlere taşıyan bağımsızlık sembolümüz İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 98. yıl etkinlikler tüm yurtta olduğu gibi Ayvalık’ta da coşkuyla kutlandı.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Garnizon Komutanı Fevzi Koyuncu, Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır, İlçe Protokolü, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katılım gösterdiği tören programı İsmet İnönü Kültür Merkezinde gerçekleşti.
Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinesinde Zübeyde Hanım M.T.A.L. öğretmen ve öğrencilerince hazırlanan programda İlçe geneli yapılan şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri ilçe protokolü tarafından verildi. Program, günün anlam ve önemi üzerine yapılan konuşmaların ardından şiirler ve türkülerle devam etti. Programın sonunda katılım gösteren tüm davetlilere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mehmet Akif’i Anlamak adlı kitap dağıtıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB