Provokasyon diyerek kurtulmaya çalışıyorlar

13 Mart 2019 Çarşamba, 13:43

 

Edremit’te millet ittifakının CHP’li adayı saptırma yapmaya çalışıyor

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Millet ittifakının CHP’li Belediye başkan adayının Akçay’da mikrofonun açık kaldığı sırada sarf ettiği sözler için ‘Provokasyon’ denilerek kurtulmaya çalıştığını belirterek, “Şahıs ‘Kürdistana vereceğiz, size vereceğiz’ diyor. HDP ile olan birlikteliklerini tüm Türkiye görmüş oldu” diyerek “Şahsın AK Partili olduğu gibi bir saptırma yapmaya çalışıyorlar. Uzaktan yakından ilgisi yok” dedi.

 

TÜM TÜRKİYE GÖRDÜ

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey HDP’nin Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti ve Saadet Partisi ile birlikte hareket ettiğinin birçok şekilde kamuoyuna yansıdığını belirterek, “Edremit’te bu durum açıkça, milletin gözünün önünde gerçekleşiyor ve bu durum son derece doğal bir ortamda gerçekleşiyor. Şahıs ‘Kürdistana vereceğiz, size vereceğiz’ diyor. Diyalogdan çok açık ve doğal bir şekilde aslında, HDP ile ilgili olan birlikteliklerini tüm Türkiye görmüş oldu. Bundan sonraki süreçte de elbette milletimiz bunu çok iyi bir şekilde değerlendirecek ve ona göre bir karar verecektir” diye konuştu.

SAPTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

Canbey şöyle konuştu: “CHP’li belediye başkan adayı olan ‘Provokasyon’ diyor ama olayın doğal ve samimi ortamda gerçekleştiği çok açık. Provokasyon diyerek olaydan kurtulmaya çalışıyorlar. Her şey kameraların, milletin gözü önünde yaşanıyor. Şahsın Ak Partili olduğu gibi bir saptırma yapmaya çalışıyorlar. Bunu da düzeltmek gerekiyor. Şahsın kesinlikle AK Parti ile ilgili bir üyeliği de yok. Edremit camiasında kişinin AK Partili olduğu yönünde bilgi bile yok. AK Parti ile uzaktan yakında ilgisi yok. Aralarındaki diyaloğun son derece doğal ve samimi ortamda gerçekleştiği çok açık.”

MİKROFON AÇIK KALINCA!

Geçtiğimiz günlerde Millet ittifakının CHP’li Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, Akçay Mahallesindeki seçim irtibat bürosunun açılışında Cuma selasının okunması sırasında mikrofonun açık kalması sonucu yanına gelen bir şahsın “Bizim oy Kürdistan’a ifadesini kullanması soncu verdiği “Bize verecek demektir” şeklindeki konuşması herkes tarafından duyulmuştu.

ÖZTRAK ÇARK ETTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak da bu olayın ardından önce Edremit Belediye başkan adayları Selman Hasan Arslan’ı kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk ettiklerini açıklamış sonra da çark ederek eski Akçay belediye başkanı Cahit İnceoğlu’nu disipline sevk ettikleri şeklinde bir açıklama geçmişti. Görüldüğü gibi millet ittifakı ne yaptığı ve yapacağını şaşırmış durumdadır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB