EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Belediyecilik insanın mutluluğunu hedefler”

“Belediyecilik insanın mutluluğunu hedefler”
28 views
28 Şubat 2019 - 10:52

CHP Belediye Başkan Adayı Tolga Tosun; “Belediyecilik; kent yaşamını insanların mutluluğunu hedefleyerek düzenlemek ve geliştirmek mühendisliğidir.”

Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakının Bandırma Belediye Başkan Adayı Tolga Tosun seçim çalışmalarını, İlçe Örgütüyle uyum içerisinde yürütürken gittiği tüm mahallelerde belediyecilik anlayışını anlatıyor.

Bugüne kadar Bandırma içindeki mahallelerde yaptığı ziyaretlerde; öncelikle sosyal demokrat belediyeciliği tekrar hatırlatma ihtiyacı duyarak projelerini mahalle sakinlerinin istek ve taleplerine göre de şekilleneceğini anlatıyor. Kendisini tanıttıktan sonra projelerini anlatan Tolga Tosun konuşmasının ardından mikrofonu mahalle sakinlerine uzatarak istek ve taleplerini alıyor.

Belediyeciliğin kent yaşamını insanların mutluluğunu hedefleyerek düzenlemek ve geliştirmek mühendisliği olduğunu belirten CHP Belediye Başkan Adayı Tolga Tosun; “Derman Belediyeciliği demek sosyal demokrat belediyeciliği demektir. Bu anlayış; hiç kimseyi ötekileştirmez. Belediye Başkanı belde halkına eşit hizmet götürür. Fakat yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık yapılır. Vatandaşına, seçmenine hesap vermek onurlu bir görev kabul edilir. Biz de belediyemizin meclis toplantılarını canlı yayınlayarak halkımızın izlemesi için alan oluşturmayı planlıyoruz. Ayrıca Biz, kent sakinlerine, ödedikleri vergilerin hesabının verildiği ve tüm harcamaların denetlendiği şeffaf bütçeli belediyeler istiyoruz. Yeşil alanları korumak, hatta çocuklarımıza – yaşlılarımıza yeşil mekanlar sunmak, onları doğayla buluşturmak bizim için esastır. Asıl olan mutlu, huzurlu insanların yaşadığı kentler inşa etmek.”

Seçim süreci hazırlıklarına öncelikle Bandırma mahallelerinde yaptırdığı anketler neticesinde halkın beklenti ve istekleri doğrultusunda uygulanır butik projeler hazırlayan CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Tolga Tosun; “Okul öncesi eğitimin temellerinden olan, Bandırma’nın özellikle 100.Yıl, 600 Evler ve Levent mahalleleri başta dar gelirli hemşerilerimizin yararlanacağı kreşler planlıyoruz. Böylece kadınlarımız bireysel gelişimlerine, ev ekonomisine katkı sunarak toplumun temel taşı olan aile mutluluğuna katkı sunulacağı inancını taşıyorum. Benzer projelerimizi önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz “Aday Tanıtım Toplantısında” anlatacağız. Bandırmalı hemşerilerim davetlimdir.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1