EGE GÜNDEM GAZETESİ

İyi Parti’den istifa eden İlçe Başkanı Amaç’tan manidar açıklama

İyi Parti’den istifa eden İlçe Başkanı Amaç’tan manidar açıklama
19 views
20 Şubat 2019 - 14:14

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Millet İttifakı’nın içerisinde yer alan İyi Parti’den yönetim kurulu ile birlikte istifa eden İlçe Başkanı Mehmet Amaç muhabirimize özel açıklamalarda bulundu.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Millet İttifakı’ndan, CHP’den ayrılıp ilçede oluşturulan Halk İttifakı’nın lideri Mesut Ergin’i desteklemek için bu oluşuma katıldıkların kaydeden Mehmet Amaç, “Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Merkezi Mesut Ergin’in Ayvalık Belediye Başkanı olabilmesinin önünü tıkamak için açık çek almış. Buna karşın 250 bin lira para istemişler. 250 bin lirayı, daha sonra 500 bin ve 1 milyon liraya çıkarmışlar. Bu sadece CHP’liler tarafından Mesut Ergin’in önünü kapatabilmek için hazırlanmış bir oyundur” dedi.
Ayvalık’ta oluşturulan Halk İttifakı için siyasi partilerin hiçbir öneminin bulunmadığını vurgulayan Mehmet Amaç, “Başında MHP, CHP, DSP, Demokrat Parti logosunun bulunması hiç önemli değil. Burada Halkın adayı ve doğru aday olduğuna inandığımız Mesut Ergin’dir. Her nerede olursa olsun, biz O’nun yanındayız. Benim 13 yaşında bir kız çocuğum var. Ben Ayvalık’ta doğdum büyüdüm. Memleketimin ve küçük kızımın ve hatta 10-15 yıl sonra doğacak torunumun bile geleceği için mücadele ediyorum. Doğru aday Mesut Ergin’dir. Sonuna kadar da yanındayız” ifadelerini kullandı.
Millet İttifakı’nın Ayvalık’ta CHP’li adayı destekleme kararı aldığını hatırlatan İyi Parti eski İlçe Başkanı Mehmet Amaç, “Ben Rahmi Gençer’in doğru aday olduğuna inanmıyorum. 5 yıl Ayvalık’ı yönetirken, Ayvalık’ın geleceğiyle oynadığını düşünüyorum. Ben hiçbir zaman siyasetten menfaat, koltuk, mevki ve makam beklemedim. Hiçbir karşılık beklemeden partimin ilçe yönetimindeki 19 arkadaşımla birlikte istifa ederek, Ayvalık’taki Halkın İttifakı’nın adayı Mesut Ergin’i destekleme kararı aldım ve O’nun yanına geçtim” diye konuştu.
Kendilerine DSP’den de kapıların kapandığını kaydeden Amaç, “Şu an Demokrat Parti ile görüşmelerimiz oldu. DP, sonuna kadar Mesut Ergin’in yanında olacağını ve her türlü desteği vereceğini bizlere beyan etti. Bundan sonraki mücadelemiz, siyasi partinin amblemine bakmadan yolumuza devam ederek Halkın İttifakı’nın yanında olacağız” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1