EGE GÜNDEM GAZETESİ

BAGİAD GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

BAGİAD GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ
22 views
19 Şubat 2019 - 10:20

BAGİAD  14. Olağan Genel Kurul toplantısını Balkonuk Center toplantı salonunda gerçekleştirildi.

AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Av. Adil Işık, Av. Belgin Uygur, Dr. Mustafa Canbey, Yavuz SUBAŞI, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Dr. Fikret Şahin,Ensar Aytekin, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai KAFAOĞLU, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Turgut Kılıç, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Av. Ahmet Sağlam, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Nedim Tuna, MHP Balıkesir İl Başkanı Orhan Dereli, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula ve GÜNMARSİFED Genel Başkanı İsa Tamer Çelik ile BAGİAD’ ın 4. ve 5. Dönem başkanlığını yapan ve aynı zamanda onursal üye olan CHP Karesi Belediye Başkan adayı Levent Tellioğlu’ nun da katıldığı genel kurulda üyelerde hazır bulundular.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ATATÜRK ve vatan uğruna hayatlarını kaybetmiş tüm şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal marşının ardından açılış konuşmasını yapan, kendisinden ve iş hayatından kısaca bahsettikten sonra kısa bir süre önce aramızdan ayrılan dernek üyesi İsmail Barış Aydın’ı rahmet ve özlemle anarak konuşmasına devam eden Başkan Emrah Bilcanlı; “ 1992 yılında kurulan Balıkesir Genç İşadamları Derneğin itibar sahibi olan, güçlü bir sivil toplum kuruluşudur. Bundan sonrada aynı hedef ve doğrultusunda çizgisini bozmayarak yoluna devam edecektir. Şuan 164 aktif üyesi bulunan derneğimizin üyeleri yaklaşık on bin kişiye istihdam sağlamaktadır. Ayrıca farklı meslek gruplarında yer alan üyelerimiz bizleri birçok kuruluşta temsil etmektedirler. Geçen yıl yapılan seçimler sonrasında Balıkesir Ticaret, Sanayi ve Ticaret Borsasının yönetim ve meclislerinde hatrı sayılır bir çoğunlukta yer alan üyelerimiz ile TOBB’ un Genç Girişimciler İl Kurulu içerisinde yer alan 54 dernek üyelerimizi sizlerin de huzurunda bir kez daha tebrik ediyor, son derece onur ve gurur duyduğumuz bu tabloda yer alan temsilci sayımızın giderek artmasını temenni ediyorum” dedi.
Üyelerimizle gerçekleştirdiğimiz toplantılarımız, eğitimlerimiz, gezilerimiz ve daha birçok faaliyetlerle kendimizi geliştirmek, şehrimize ve ülkemize değer katmak için uğraşmaktayız. Önümüzdeki dönemde yapmayı planladığımız sosyal aktivitelerimizin yanı sıra ayrıca sosyal sorumluluk projelerimiz de yer almaktadır. Sayın Valimizin önderliğinde ve Balıkesir Üniversitesi iş birliği ile köylerde yapacağımız sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmek için çok büyük heyecan duyuyoruz, bunları üyelerimizin eşleri ve çocukları ile büyük bir şenlik içerisinde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz diye sözlerine devam eden Başkanımız Sayın Emrah Bilcanlı; “Yaklaşık 10 ay önce önceki dönem Başkanımız Sayın Rahmi Kula’ dan devraldığım başkanlık görevimi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyorum. Hem iş dünyası hem sosyal anlamda okul görevi gördüğünü düşündüğüm derneğimize bir dönem daha başkanlık görevini yürütmeye gönüllüyüm. Bu vesile ile gerçekleştireceğimiz genel kurulumuzun tüm üyelerimiz ve camiamız adına şimdiden hayırlı olmasını diliyorum “ dedi.
Birlik ve beraberlik içerisinde aynı masa etrafında oturabiliyoruz
BAGİAD’ ın genel kurul toplantısının hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Karesi Belediye Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz;“ Bende bu ailenin çok uzun bir süre üyesi oldum ve yönetim kurulunda farklı görevler aldım. BAGİAD’ ın üyesiyken Balıkesir Ticaret Odası meclis başkanı oldum ardından Balıkesir Karesi Belediye başkanı oldum. Burası bir okul ve şuan karşımda aynı masa etrafında bulunan farklı siyasi görüş ve iş kolunda yer alan kişilerin Balıkesir’deki birlik ve beraberliği ortaya koyduğunu görüyorum. Biz Balıkesir için şunu söylersek, her birimiz akıllıyız, yaptığımız işte ehiliz, ama hiçbirimiz hepimiz kadar ne akıllıyız nede güçlüyüz. Bunun için bu birlikteliği hep beraber devam ettirmeliyiz. Oda, borsa ve sivil toplum kuruluşlarımız öncelik etsin ki bu birlikteliği uzun süre devam ettirelim.” dedi.
BAGİAD enerjisi ve sinerjisi ile katma değer üreten öncü bir kuruluş
BAGİAD şehrimizin en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zekai Kafaoğlu;” Kurulduğu günden bu yana şehrimizi geleceğe taşıma konusunda büyük hizmetler etmiş, şehrimize önemli oranda istihdam sağlamış genç iş adamları derneği üye sayısında her geçen gün artırmıştır. Hepsini canı gönülden kutluyorum. İstihdama ciddi katkı sağlamışlar, gençliğin enerjisi ve sinerjisi ile bu konuda hem üretim hem istihdam hem de katma değer üretme konusunda BAGİAD’ ın öncü bir kuruluş olduğunu bu şehirde yaşayan biri olarak bende müşahede ediyorum. Zaman zamanda bir araya gelerek istişarelerde bulunuyoruz. Şehir hepimizin şehri. Şehrimizin ve ülkemizin gelişmesi için yerel yönetimlerin başı çekmesi ve iş dünyasının buna destek vermesi gerekmektedir. Bu vesile ile BAGİAD’ ın genel kurul toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyorum “ dedi.
BAGİAD’ ın gönüllü üyesiyim
Çoğu zaman bir araya geldiğimiz BAGİAD’ ın gönüllü üyesi olduğunu ifade eden CHP Balıkesir Milletvekilimiz Sayın Ahmet Akın;” Milletvekili olduğum sürece devamlı istişare içerisinde olduğum BAGİAD’ ın enerjisi gerçekten çok farklı. Yaşayan biri olarak şunu belirtmek istiyorum ki, herhangi bir siyasi ayrımcılığa gidilmeyen, herkesin her konuda fikrinin olduğunu ve bunu açıkça ifade edebilen, Balıkesir sevdalısı ve Balıkesir’ e hizmet aşkı olan Balıkesir’in daha iyi ve yaşanabilir hale gelmesi için mücadele eden üyeleri var. Sizlerin huzurunda kendilerine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bu vesile ile BAGİAD’ ın genel kurul toplantısının hayırlı olmasını diliyorum “ dedi.
BAGİAD Genç Girişimciler için örnek olan bir kuruluş
Derneğimizin sadece Balıkesir’e değil ülke ekonomisine büyük katkı sunduğunu belirten AK Parti Balıkesir Milletvekilimiz Av. Belgin Uygur;“ Sergilediği bu güçlü dayanışma ile bilhassa genç girişimcilerimize örnek olarak Balıkesir’imizin ve ülkemizin kalkınmasına, gelişmesine ve yapmış olduğu katkılar nedeni ile tebrik ediyorum. Bu vesile ile BAGİAD’ ın genel kurul toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyorum “ dedi.
Yaklaşan yerel seçimlerin Balıkesir’imiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dileyerek sonlandırılan konuşmaların ardından milletvekillileri, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve İlçe Belediye Başkanları tarafından derneğe katılan 22 yeni üyemize plaketlerini takdim ettiler.
yapılan 14. Olağan genel kurulda BAGİAD Yönetim kurulu asil üyeliklerine; Emrah Bilcanlı, Cem Ovacık, Barış Aksoy, Aytekin Altan, Kıvanç İbiş, Özgür Fiskeci, Mehmet Akkan, Erman Şanlıer, Rıdvan Aslan, İbrahim Onur ve Hakan Tur seçildiler.
Genel kurul toplantısının ardından kapanış konuşmasını yapan Başkan Emrah Bilcanlı,” Teşrifleri ile bizleri onurlandıran sayın protokolümüze ve misafirlerimize, mesajları ile bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyor, genel kurul sonucumuzun tüm camiamız adına hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1