EGE GÜNDEM GAZETESİ

EDREMİTLİ GENÇLER BAŞARIYA DOYMUYOR!

EDREMİTLİ GENÇLER BAŞARIYA DOYMUYOR!
25 views
18 Şubat 2019 - 10:58

Türkiye geneli resmi/özel tüm lise ve dengi okul öğrencilerine yönelik, sigaranın zararlarına karşılık farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen “Sigara İçmiyorum Çünkü…” temalı “Slogan Yarışması”nda Özel Edremit Uğur Anadolu Lisesi öğrencileri Emre Demirer ve Burkay Çetinkaya büyük bir başarı göstererek Türkiye 3.sü oldular.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm ortaöğretim kurumları arasında bağımlı olmamaya dikkat çekmek için düzenlenen en iyi kısa video slogan yarışmasında Edremitli gençler gururumuz oldu. İstanbul Zeytinburnu Mehmet İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen yarışmada Özel Edremit Uğur Anadolu Lisesi öğrencileri Emre Demirer ve Burkay Çetinkaya Türkiye üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attılar.

“Sigara içmiyorum çünkü horlamadan uyumak, nefes alarak uyanmak, tıkanmadan koşmak istiyorum.
Sigara içmiyorum çünkü torunumla oynamak ,çocuğuma sarılmak istiyorum.
Sigara içmiyorum çünkü parasını el alır dumanını yel alır zararı sana kalır.” gibi sloganların yer aldığı ve bağımlı olmanın zararlarına dikkat çekilen kısa video slogan yarışmasının ödül töreni İstanbul’da düzenlendi. Gençlere çeyrek altın ve plaket takdim edildi.

Ödül töreni sonrası duygularını ifade eden Emre Demirer, “Amacımız, madde bağımlılığı olmayan gençlerimizin farkına varmak , takdir etmek ve gençlerimizi madde bağımlısı olmamaya özendirmekti. Sigaranın zararlarına karşı bir farkındalık oluşturmak istedik. Bu fikri destekleyen sloganlarımız ile bir video çektik. Ve Türkiye üçüncüsü olduk. Çok gururlu ve mutluyuz.” ifadelerini kullandı. Değerli gençlerimiz, Emre Demirer ve Burkay Çetinkaya’yı göstermiş oldukları üstün başarıdan dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Bu başarının yanı sıra Özel Edremit Uğur Anadolu Lisesi öğrencisi Emre Demirer Türkiye Beyin Olimpiyatları Takımı tarafından düzenlenen beyin olimpiyatlarında Balıkesir 1.si olarak bir üst tura yükseldi. Zekâ oyunları kültürünün daha geniş kitlelere ulaşmasını teşvik etmesinin yanında gelecekte ülkemizi Dünya Zekâ Oyunları Şampiyonaları’nda temsil etme potansiyeline sahip değerli öğrencimiz Emre Demirer’i kutluyor, kendisine önümüzdeki günlerde yapılacak olan bir üst turda başarı diliyoruz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1