EGE GÜNDEM GAZETESİ

‘EDREMİT’İ EDREMİT YAPAN TÜM KUVVACILARA SELAM OLSUN!’

‘EDREMİT’İ EDREMİT YAPAN TÜM KUVVACILARA SELAM OLSUN!’
35 views
18 Şubat 2019 - 11:03

CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, Kuva-i Milliye Kahramanı Köprülü Şehit Hamdi Bey’in şehit edilişinin 99. yılı nedeniyle düzenlenen törene katıldı.
Edremit Şehit Hamdi Bey Meydanı’nda düzenlenen törene Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Aytaç, CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Düzenlenen tören sonrası açıklamalarda bulunan CHP’li Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, şunları söyledi: ‘’Kuva-i Milliye’nin başşehri Edremit’te, Kuva-i Milliye’nin öncüsü Köprülü Hamdi Bey’in şehit edilişinin 99. yılında kendisini ve tüm Kuvvacı’ları saygı ve minnetle anıyorum. Bugün, Edremit’imizde özgürlüğümüzü bizlere armağan eden sayısız kahraman var. Hiçbirisini unutmayacağız. Aziz hatıralarını yaşatmak için belediye olarak üzerimize düşen ne ise yerine getireceğiz. Bunu belirtmek istiyorum. Bir memleketi memleket yapan, kanını akıtan canını veren isimleri hatırlamaktır, anmaktır. Tekrar tüm isimsiz kahramanlarımıza ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saygılarımızı ve şükran duygularımızı sunuyoruz.’’ dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1