EGE GÜNDEM GAZETESİ

“BİZ EDREMİT SEVDALISIYIZ”

“BİZ EDREMİT SEVDALISIYIZ”
19 views
18 Şubat 2019 - 11:00

Cumhur İttifakı’nın Edremit Belediye Başkan Adayı ve 2 dönem Edremit Belediye Başkanlığı görevi yapan Av. Tuncay Kılıç, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için dur durak bilmeden çalışmalarını sürdürüyor, “Biz Edremit sevdalısıyız” diyen Kılıç, gitmedik kapı, sıkmadık el bırakmamak için mahalle mahalle geziyor.

AK Parti ve MHP’nin vatan sevdasıyla oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç, Edremit’in daha modern bir kent haline gelebilmesi için çıktığı yolda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Edremit halkının hak ettiği hizmetleri alabilmesi, gelecek nesillere daha iyi yaşanılabilir bir şehir bırakabilmek için sürpriz projeleriyle seçim çalışmalarını sürdüren Kılıç, gitmedik kapı, sıkmadık el bırakmamak için gece gündüz, mahalle mahalle dolaşarak halkın sorunlarını dinliyor.

“ALLAH YOLUNDA GÖNÜL ADAMI OLABİLMEK ÇOK ÖNEMLİ”
2 dönem Edremit Belediye Başkanlığı görevlerini başarıyla yürüten Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç, o yıllarda ilçeye köprüler, yeni yollar, jeotermal ısınma sistemi, bölgenin en büyük amfi tiyatrosu, tarihi, kültürel ve sportif çok sayıda hizmet ve yatırımlar kazandırarak halkın gönlünde taht kurmuştu. Mütevazı yaklaşımı, sempatik tavırları, misafirperverliği, hoşgörüsü ve siyasi zekasıyla Edremit’in adını ülke gündeminden düşürmeyerek medya aracılığıyla yaptığı tanıtımlar sayesinde turizmi canlandıran Av. Tuncay Kılıç, halkın gönlünü kazandığını, yaptığı ziyaretlerde ispat ediyor. Ziyarete gittiği her yerde, başkanlık döneminde yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkürler alan Kılıç, daha yapılacak çok hizmetin olduğunu dile getiriyor.

“BİZ EDREMİT’İ KARŞILIKSIZ SEVDİK VE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK”
Adına şarkılar, şiirler, kitaplar ve destanlar yazılan Edremit’in tarihini, yaptığı ziyaretlerde özellikle gençlere anlatmaya özen gösteren Kılıç, özel eğitim ve sağlık kuruluşlarını da ziyaret ederek yöneticiler ve personelin sorunlarını dinliyor. Son yıllarda Edremit’in özellikle tanıtım konusunda yardıma muhtaç duruma geldiğine dikkat çeken Tuncay Kılıç, “Edremit, tarihi, kültürü, yer altı ve yer üstü zenginlikleri, turizmi, oksijeni ve daha bir çok özelliğiyle cezbedici seviyede turizm merkezidir. Başkanlık dönemlerimde Edremit’in adını Türkiye’ye ve dünyanın pek çok ülkesine duyurduk. Kazdağları’nı, termal sularımızı, plajlarımızı tanıttık. Son zamanlarda gördüğümüz tanıtım eksikliği sorununu kısa zamanda çözeceğiz ve büyük projelerimiz sayesinde ilçemize yeniden yerli ve yabancı turistlerin gelmesini sağlayacağız. Yapılacak çok işimiz var Allah’ın izni ile” dedi.

“SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ SIKINTILARINI ÇÖZECEĞİZ”
Gece gündüz ziyaret programlarını sürdüren Av. Tuncay Kılıç, ilçedeki sivil toplum kuruluşları, dernekler, meslek odaları ve platformları da yalnız bırakmıyor. Hemen hemen her sivil toplum kuruluşunun Edremit Belediyesi’nden farklı bir istek ve önerisi olduğunu öğrenen Kılıç, “Toplumun nabzını tutan, tüm sıkıntılarına vakıf olan yerler sivil toplum kuruluşları, dernekler, meslek odaları ve platformlardır. Yaptığımız ziyaretlerde gerçekleştirdiğimiz sohbetler ile onların güncel sorunlarını dinliyor, notlarımızı alıyoruz. Birlik ve beraberlik içinde samimi duygularla hareket edilince aşılamayacak sorun yoktur. Allah’ın izni ile hepsini çözeceğiz. Tüm topluluklara, tüm halkımıza kapımız hep açık oldu. Zaten başkanlık dönemlerimde Belediye Başkanlığı makamımızın kapısını sökmüştük. İsteyen istediği zaman gelip bizlere derdini anlatıyordu. Yine aynısı olacak inşallah. Biz hizmet aşkı ile doluyuz. Kapımız hiçbir zaman kapanmaz” diye konuştu.

“EDREMİT’İ ÇOK AYDINLIK GÜNLER BEKLİYOR. AZ KALDI”
İlçedeki özel eğitim kurumları ve özel hastaneyi ziyaret eden Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç, eğitimciler ve sağlık çalışanlarının ardından, öğrenciler ve hastanedeki hastaları da ziyaret etti. Gelecek nesillerin teminatı olan öğrencilere, Edremit’in köklü tarihini anlatan Kılıç, hastalara da acil şifalar diledi. Kılıç, ilçe merkezindeki tarihi Alemizade Cami’nde gerçekleşen Cenaze törenine de katıldıktan sonra esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Gittiği her yerde esnaf ve vatandaşların yoğun sevgi gösterileri ve hoş muhabbetiyle karşılanan Kılıç, zaman zaman AK Parti ve MHP Edremit İlçe Teşkilatlarına da giderek seçim çalışmalarına dair istişare toplantılarına katılıyor. Av. Tuncay Kılıç, gece saatlerinde son olarak Edremit Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü’nü ziyaret etti. Yaklaşık 1.000 üyeye sahip kulübün lokalinde avcılık sporu ile ilgilenen ilçe halkıyla bir araya gelen Kılıç, üyelerin sorunlarını dinledi ve Edremit’i aydınlık günlerin beklediğini vurguladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1