EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık Ziraat Odası’ndan Hasan Baysal dönemi resmen başladı

Ayvalık Ziraat Odası’ndan Hasan Baysal dönemi resmen başladı
37 views
18 Şubat 2019 - 11:02

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; yaklaşık 10 bin üyesi bulunan Ayvalık Ziraat Odası’nın olağan genel kurul toplantısı oda toplantı salonunda gerçekleşti. Genel Kurul’da yapılan seçimlerde Hasan Kıtay’dan boşalan başkanlık koltuğuna Hasan Baysal seçildi.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Toplantıda, gündem gereği açılış ve yoklama yapılırken genel kurula divan için önergeler verildi.
Verilen bir önergeyle Divan Başkanlığına Hasan Hüseyin Koyun, başkan vekilliğine Özgür Aşık, katip üyeliklerine ise; Küçükköy Mahallesi delegesi Ramazan Seleer ile Fevzipaşa-Vehbibey delegesi Uğur Çaycılar seçildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın bir ağızdan okunmasının ardından gündem maddelerine geçildi.
Gündemin 4.maddesi olan 2015 -2016-2017 ve 2018 yıllarına ait çalışma raporunun yanı sıra 2015-2016-2017 ve 2018 yılları kesin hesapları oy birliğiyle kabul edildi.
2019-2020-2021 ve 2022 yılları tahmini bütçesi ile oda meclisine bütçelerde fasıllar arası aktarma ve gayrimenkul alım-satım izni verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
Toplantıda; 6964 sayılı Ziraat odaları ve Ziraat Odaları Birliği Kanununa uygun olarak iktisadi işletme veya şirket kurulması için oda meclisine yetki verilmesine ilişkin karar oy birliği ile kabul edildi.
Genel Kurul toplantısı dilek ve temennilerin ardından oy verme işlemine geçildi.
Tek listenin oylandığı ve saat 17.00’ye kadar süren oy verme işleminin ardından sandıklar açıldı.
Yapılan sayımda; Ayvalık Ziraat Odası’nın 35 delegesinden 33’ünün oy kullandığı, 1 oyun geçersiz sayılmasının ardından odanın yeni başkanı Hasan Baysal olarak belirlenirken, yeni yönetimi Baysal’ın hazırladığı listede yer alan ekip arkadaşlarının şekillendirilmesinin yolu açılmış oldu.
Buna göre, Ayvalık Ziraat Odası Meclisi’nin asil üyeleri; Hasan Baysal, Bilgin Sevim, Mete Altan, Mahmut Oral, Ali Sevindik, Ramazan Seller, Veysel Karaman, Ersan Adli, Mehmet İvgin, Önder Gokaşan, Serdar Çobanoğlu, Turhan Baran, Hakan Nazlı, Murat Baygın, Tolga Akman, Ramazan Dallıoğlu, Uğur Çaycılar ve Turgay Demirlenk seçildi.
Ayvalık Ziraat Odası Meclisi Yedek Üyeleri de; Mustafa Altan, Önder Aran, Ahmet Baysal, Veli Kobacık, Selçuk Can, Adil Tekin, Erdal Şahin, Turhan Güldalı, Halil Çakar, Hasan Kıtay, Hüseyin Ergin, Mehmet Terzioğlu, Naci Ulaş, Yusuf Gözaçan, Yusuf Şen, Enis Özdemir ve İlhamı Akkılıç isimlerinden oluştu.

ODA DELEGELERİNİN TECEVVÜHÜNDEN MEMNUN
Seçimin ardından muhabirimize açıklamalarda bulunan Ayvalık Ziraat Odası’nın çiçeği burnunda başkanı Hasan Baysal, oda delegelerinin kendisine ve ekip arkadaşlarına göstermiş olduğu teveccühe teşekkür etti.
Başkan Baysal, hedeflerinin Ayvalık ve Gömeç kırsalında faaliyet gösteren tüm ziraatçıların sorunlarının çözülebilmesine yönelik projeler üretip, bu projeleri hayata geçirmek olduğunu söyledi.
Bölgedeki çiftçi ve köylülerin problemlerinin çözümlenmesine ilişkin yoğun bir çalışma yürüteceklerini açıklayan Hasan Baysal, Ayvalık zeytin ve zeytinyağını da hak ettiği zirveye taşıyabilmek için ellerinden gelebilecek tüm gayreti göstereceklerinin altını çizdi.

İLK KUTLAYAN AK PARTİ İLÇE YÖNETİMİ OLDU
Öte yandan; Ayvalık Ziraat Odası Başkanlığı’nı kazanan Hasan Baysal ve ekibini ilk kutlayan isim de AK Parti ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp ile ilçe yöneticileri oldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1