EGE GÜNDEM GAZETESİ

KAYMAKAM ÖNER OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

KAYMAKAM ÖNER OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
15 views
16 Şubat 2019 - 13:44

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı 2.Dönemi Okul Aile Birliği Başkanları Toplantısı, ilçemiz Kaymakamı Hüseyin Öner’in başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanlarının katılımlarıyla Şehit Hasan Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Okul –Toplum – Aile kaynaşması adına önemli bir etkinlik olan Okul Aile Birliği Başkanları toplantısında okullarımızın fiziki durumu, çocuklarımızın, gençlerimizin sosyo-kültürel gelişimleri, akademik başarıları ve değerler eğitimi gibi farklı konular ele alındı.

Eğitimin en önemli faktörlerinden olan ailelerimizi daha fazla işin içine katmanın yol ve yöntemlerinin de değerlendirildiği toplantıda, bu amaç doğrultusunda birer sivil toplum örgütü mahiyetindeki Okul Aile Birliklerinin önemine vurgu yapan Kaymakam Öner, “ Eğitimin paydaşları olarak eğitim kalitesinin artması için işbirliğine ihtiyacımız var. Eğitim kalitesinin daha ileriye gitmesi için okul aile birliğinin eğitim alanındaki katkılarını önemsiyoruz. Sizlerin tecrübeleri ve katkıları bizim için çok önemli. Eğitimde istediğimiz, hedeflediğimiz başarı noktasını ancak işbirliği yaparsak yakalayabiliriz.” ifadelerini kullanarak eğitime karşı duyarlı duruşlarından ötürü Okul Aile Birliği Başkanlarına teşekkürlerini iletti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1