EGE GÜNDEM GAZETESİ

CHP’Lİ BAŞKAN ADAYI ARSLAN ‘’SÖZ KONUSU ATATÜRK İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!’’

CHP’Lİ BAŞKAN ADAYI ARSLAN ‘’SÖZ KONUSU ATATÜRK İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!’’
17 views
16 Şubat 2019 - 14:03

 

CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, beraberinde CHP Edremit İlçe Başkanı Tayfun Gerkuş ile birlikte önce Edremit Cumhuriyet Kadınları Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe ardından da Edremit Belediyesi tarafından hazırlanan Ata Kavşağı ve Atatürk Kültür Evi’nin açılışlarına katıldı.

CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, ilk programında Edremit Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin düzenlediği ‘’Sevgililer Günü’’ etkinliğine katıldı. 31 Mart sonrasında belediye olarak Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliğini kuvvetlendireceklerini belirten Başkan Adayı Arslan, ‘’Edremit’te özellikle bazı derneklerimizin önemini iyi anlamak zorundayız. Dernek faaliyetleri içerisinde kentimizin kimliğini, kültürünü ve sosyal yaşantısını iyi koruyan ve geliştiren aktivitelerin olmasını istiyoruz. Cumhuriyet Kadınları Derneği de kurulduğu günden itibaren kuruluşu amacı ışığında Edremit’imizde yaşayan kadınlarımızın sesi olmayı başarmışlardır. 31 Mart’ın ardından diğer STK’larımız gibi Edremit Cumhuriyet Kadınları Derneği ile de işbirliği içerisinde güzel projeleri hayata geçireceğimizi düşünüyorum’’ dedi.

CHP’li Başkan Adayı Arslan ve İlçe Başkanı Gerkuş daha sonra Edremit Belediyesi tarafından yapılan Ata Kavşağı ve Atatürk Kültür Evi’nin açılış törenine katıldı.

Tören sonrası açıklamalarda bulunan CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, şöyle konuştu; ‘’Edremit için bugün son derece önemli bir gün olduğunu düşünüyorum. Böyle bir güne tanıklık ettiğim için de mutluluğumu ifade etmek isterim. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Edremit’imize gelişinde kaldığı konak, biliyorsunuz Edremit Belediyesi tarafından son derece güzel bir kültür evi haline dönüştürüldü. Bu yapının hazırlanmasında emeği geçen tüm personele teşekkür etmek istiyorum. Atatürk Kültür Evi’ni Edremit’imize kazandırdığı için de ayrıca Belediye Başkanı Sayın Kamil Saka’yı kutluyorum. Önemli bir çalışmadır. Edremit’imizin tarihi, kültürel, sanatsal ve turizm açısından ilgi odağı olmasında önemli bir mihenk taşı olacağına inanıyorum. Bizler de 31 Mart sonrasında hem bu güzel ve manevi önemi yüksek eseri, hem de diğer hayata geçireceğimiz çalışmaları Edremitli yurttaşlarımızın hizmetine sunacağız. Ben tekrar emeği geçenlere teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Söz konusu Atatürk ise gerisi teferruattır!’’

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1