EGE GÜNDEM GAZETESİ

BU SAYGISIZLIK EDREMİT HALKINA YAPILMIŞTIR

BU SAYGISIZLIK EDREMİT HALKINA YAPILMIŞTIR
13 views
16 Şubat 2019 - 14:04

CHP Edremit İlça Başkanı Tayfun Gerkuş, Belediye Başkan Adayı S. Hasan Arslan’a Edremit belediye binasında yapılan saldırıyı kınarken “bu saygısızlık Edremit halkına yapılmıştır” dedi.
Gerkuş olay ilgi ilgeili yaptığı basın açıklamsında şu ifadelere yer verdi;” 15 Şubat 2019 Cuma günü Cumhuriyet Halk Partisi Edremit Belediye Başkan Adayımız Sayın Selman Hasan Arslan, göreve seçildiği takdirde belediyede çalışan bazı personellerin görevinden alınacağı veya yerlerinin değiştirileceği ile ilgili bazı odaklar tarafından maksatlı çıkartılan haberler üzerine Edremit Belediyesi merkez binasında çalışan personelleri ziyaret etmiştir.
Ziyaret sırasında belediyede çalışan bütün personel tarafından ilgi ve sevgiyle karşılanan Belediye Başkan Adayımız Sayın Selman Hasan Arslan, emekçi kardeşlerimizin hiçbirinin maksatlı olarak görevinden alınmayacağını, kimsenin işinden olmayacağını, belediye içerisindeki mutsuz havanın dağıtılarak tüm çalışanların şevkle işlerini yapmalarına olanak sağlanacağını, belediyedeki sendikasız personelin sendikal özgürlüğe kavuşacağını, maaş ve özlük haklarında ciddi iyileştirmeler yapılacağını ifade etmiştir. Siyasetin ve seçim çalışmasının doğal akışı içerisinde son derece saygılı ve birleştirici bir tutum içerisinde devam eden görüşmeler sırasında, belediye hizmet binası ikinci katındaki Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nü ziyareti sırasında Edremit Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Ertaş ve Başkan Yardımcısı – İnsan Kaynakları Müdürü Tamer Acar tarafından sözlü olarak saldırıya uğrayan CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan’a uygulanan tavrı, Edremit’teki tüm partililerimize, Edremit halkına, toplumsal barışa ve demokrasiye yapılmış bir saygısızlık olarak görüyor, bu tutum içerisinde olanları ve onları yönlendirenleri en sert şekilde kınadığımızı belirtmek istiyoruz.
Bizlerin, belediye çalışanları ile ilgili tek amacı; 31 Mart 2019 sonrasında huzurlu ve mutlu çalıştıkları, emeklerinin karşılığını hak ettikleri şekilde aldıkları kurumsal bir yapı oluşturmaktır. “

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1