EGE GÜNDEM GAZETESİ

KILIÇ, MUHTARLARI DİNLEDİ

KILIÇ, MUHTARLARI DİNLEDİ
17 views
14 Şubat 2019 - 13:03

 

Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç, ilçenin kırsal bölgeleri ve şehir içindeki mahallelerin muhtarlarıyla kahvaltı organizasyonunda bir araya gelip sıkıntılarını dinledi.
AK Parti ve MHP’nin ortak hareketiyle oluşturulan Cumhur İttifakı’nın belirlediği Edremit Belediye Başkan Adayı ve geçmiş dönem Belediye Başkanı Av. Tuncay Kılıç, kırsal bölgeleri ve şehir içindeki mahalle muhtarlarıyla buluştu. Akçay mahallesindeki bir işletmede gerçekleştirilen kahvaltılı buluşmaya katılan muhtarlar, Tuncay Kılıç, AK Parti ve MHP Edremit İlçe Teşkilatlarının başkan ve yöneticileri tarafından karşılandı. Siyasi parti başkanlarının yaptığı selamlama konuşmalarının ardından mahalle muhtarlarına hitap eden Av. Tuncay Kılıç, muhtarlık görevinin zorluklarını ve muhtarların yaşadığı sıkıntıları iyi bildiğini vurguladı.
Muhtarlık görevinin belediye başkanlığı görevinden de zor olduğunun altını çizen Kılıç, “Bir muhtar oğlu olarak muhtarların yaşadığı sıkıntıları, çektikleri çileleri ben bilirim. Geçmiş dönemlerde yaptığı belediye başkanlığı görevlerimde de hem kırsal, hem de şehir içindeki mahalle muhtarlarımız ile çok yakın temaslar içerisindeydik. Görev alanımızda olmadığı halde kırsal mahallelerimize, yani köylerimize hizmet götürdük, onların ihtiyaçlarını giderdik. Apartman yöneticiliği muhtarlık görevinden daha zordur. Ama muhtarlık görevi de, belediye başkanlığı görevinden daha sordur. Apartman yöneticileri, insanlarla sürekli aynı çatı altında yüz yüze kalmak zorundadır. Muhtarlarımız da sürekli aynı mahallede insanlar ile yüz yüzedir. Belediye başkanlığı, bunlara nazaran daha kolaydır. Bizler bugün bizlerle buluşup, mahallelerinizde yaşadığınız sorunları öğrenmek istedik. Devletimizin de son yıllarda muhtarlarımıza hak ettiği değeri veriyor olması bizleri mutlu ediyor. Sizler de benim gibi hizmet aşkı ile dolusunuz. Çoğunluğunuzu şahsen tanıyorum. Sorunlarınızı biliyorum. Allah’ın izni ile, devletimizin gücü ve belediyemizin de imkanlarıyla sorunlar bir bir çözüme kavuşacaktır. Muhtarlarımız devletimizi temsil etmektedir. Sizleri mağdur bırakmayacağız. El birliği ile her sorun aşılacak. Bugün bu birlikteliği sağladığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Her şey çok daha güzel olacak” dedi.
Mahalle muhtarları, sohbet ortamında geçen toplantıda, yaşadıkları kronik sorunları anlattı ve çözüm önerileri sundu. Anlatılanları danışmanlarıyla birlikte not eden Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Av. Tuncay Kılıç, “Gönüller bir olunca, niyetler iyi olunca aşılamayacak sorun, yapılamayacak hizmet yoktur. Sizleri seviyoruz” diye konuştu. Kılıç ve beraberindeki siyasi parti başkanları, kahvaltı organizasyonunun ardından kırsal Zeytinli ve Altınkum Mahallelerine gitti. Esnaf, iş adamları ve mahalle sakinleriyle buluşan Kılıç, engelli vatandaşları da evlerine misafir olarak ziyaret etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1