EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Devletin Görevi Manavlık Değil!”

“Devletin Görevi Manavlık Değil!”
21 views
13 Şubat 2019 - 10:08

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret ŞAHİN; Türkiye’nin tarımsal dış ticarette net ithalatçı konumuna gerilemesi, iddialı olunan yaş meyve ve sebze tarımsal ürünlerde son aylarda görüldüğü üzere önemli arz açıklarıyla karşılaşılmasını, Hükümetin tanzim satış mağazalarını “Devletin Görevi Manavlık Değil” diyerek eleştirdi.
Sudan tarafından Türkiye’ye tahsis edilmesi planlanan 780 bin 500 hektarlık tarım alanında hazırlıklara değinen Milletvekili Fikret ŞAHİN; “Bir başka ülkede kiralanacak arazilerden ihtiyacımızı karşılamayı hedefleyen Ülke Ekonomisini bu hale getiren AKP Hükümeti kendini suçlamak yerine faturayı pazarcıya ve esnafa yükledi…”dedi.
Katma değeri yüksek üretim, inovasyon, nano teknolojiyedeğinen CHP’li VEKİL; “AKP sayesinde Devlet Kurumları “MANAVLIK” yapmaya başladı. Üstelikte istediğiniz kadar alamıyorsunuz, en fazla 3 kg…”dedi.
1970’li yıllar Türkiye’sine hatırlatma yapan Milletvekili ŞAHİN;“Türkiye Tüp Gaz,yağ kuyruğu görmüştü ama hiçbir zaman domates, biber, patlıcan kuyruğu görmemişti. AKP iktidarı sayesinde bunu da görmüş olduk. Vatandaş gönlünce Pazar yapamaz hale geldi. Tarıma gereken önemi ve desteği verip, üreticidesteklenmezse olacağı budur. AKP iktidarından önce Tarımsal üretimde Dünyada 7. Ülke iken geldiği hal içler acısı…”diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1