EGE GÜNDEM GAZETESİ

GELECEK NESİLLERİ DÜŞÜNÜYORUZ

GELECEK NESİLLERİ DÜŞÜNÜYORUZ
23 views
12 Şubat 2019 - 11:46

31 Mart seçimleri öncesi Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Gazeteci Tayyar Toprak’a çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş; 2004-2009 yıllarında ilk belediye başkanlığı yaptığımız dönemde Sındırgı ilçemiz adına stratejik planlar yaptık, bu planlar doğrultusunda ilk belediye başkanlığı dönemimizi geçirdik. Bir dönem ara verdiktenten sonra tekrar seçildiğimizde şehir merkezinde problem olarak gördüğümüz aspestli boru olarak tabir ettiğimiz 1956-1957 yıllarında döşenen 60 yıllık kaserojen içeren boruları değiştirdik. Gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşünerek hizmet ediyoruz.
İkinci dönemimizin ilk başında yarım bıraktığımız işi tamamlamak adına o dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un da desteğiyle şehir merkezine otuz dokuz kilometre boru döşedik, bununla birlikte altmış kilometre dağıtım borusu döşendi. Jeotermal, su, kanalizasyon, elektrik, telefon olmak üzere bu dönem alt yapıya yatırım yaptık. Kısacası ilk dönem planlama, proje ve borç ödeme ve süreklilikle geçirdik, bu dönem; alt yapıyı tamamıyla bitirdik, parke taşı döşemesinin çoğunu bitirdik! Allah kısmet eder 31 Mart seçimlerini kazanırsak bu hız ile daha farklı yatırım ve kalkınma projelerimizi hayata geçireceğiz.
Sındırgı ilçemiz 35 sene sonra ilk defa nüfusu arttı, göç aldı. Buda daha yaşanılabilir bir kent haline geldiğimizin bir göstergesidir.
YAĞMUR YAĞACAK KORKUSUNU KALDIRIK
Bu dönem en çok yağmur yağdığı gün Sındırgı ilçemizde Bakan ağırladık vakıf deresi, karaorman deresi, emendere deresi olmak üzere üç tane ana deremiz var. Bu üç deremizin de ıslah ettik! Artık o bölgelerde su baskını yaşanmıyor. En çok yağmur Sındırgı ilçemize yağmasına rağmen, hiçbir su baskını meydana gelmedi. Bi önceki dönem adımız ‘dereci’ başkana çıkmıştı. Başlangıçta dediğim gibi gelecek seçimi değil, gelecek nesilleri düşünüyoruz. Sonuçta bizde bu coğrafyanın insanıyız, bu ilçede yaşıyoruz.
KIRSALDA SİYASET ZORDUR
Yatırımlarımızın önünü kesmek adına kendi meclisimizde bir takım sorunlar ile karşılaştık. Muhtarlarımızın sayesinde, halkımızın desteğiyle bu sorunları bertaraf etmeyi başardık. Sırf bir belediye başkanı prim yapmasın, önünü keselim düşüncesiyle hareket eden insanlara rağmen parke taşı ihalelerimiz yapıldı. Yüzde sekseninin tamamlandığı parke taşı döşeme işinin de seçime kadar bitireceğiz.
ÇEVRE YOLU TAMAMLANDI
Mart ayı ile birlikte ihaleleri yapılacak olan çevre yolunun ikinci katı ve kertil yolu başlanacak. Şapçı, Çıkrıkçı, Kürendere, Pelitören, Gözören, Çayır ve Alakır yollarımızla Gölcük ile Eşpınar arasında kalan yolumuzun ihalesi yapılmasına rağmen yapılamadı. Önümüzdeki dönemde son kalan yerleri de tamamlayacağımıza inanıyorum. Bütün zorluklara rağmen büyük çoğunluğunu tamamladığımız yollarımızın kalan kısmında Ak Partinin yapacağına emin olsun vatandaşlarımız. 2019 yılı itibariyle alt yapı ve yol problemimiz kalmayacak.
Sindel göleti projeleri bitti. Sindel göleti yapıldığında kendisini çok kısa zamanda amorti edebilecek bir göletdir. Yüreğil’in ikibin ikiyüz nüfusu var. Türkiye’nin en çok kornişon salatalık üreten önemli bir yerdir. Yüreğil’liler hem Ak partiye destekleri, hem çalışkanlıklarıyla bu göleti sonuna kadar hak ediyorlar. Bölge müdürlüğümüz ve milletvekillerimiz vasıtasıyla son durumunu yakından takip ediyoruz. Bir sindel göleti, iki gölcük barajı bundan sonraki dönemlerde en çok takip edeceğimiz iki konudur. Bu yatırımlar aynı zamanda Sındırıgı’nın yapı taşlarından olacak inancındayız. Sulama imkanlarını arttırdığınız anda kırsal mahallede yaşayan insanların kalmasını sağlayacağız. Bizler kendimizde bu dönem irili-ufaklı otuz tane gölet yaptık! Domates, kapya biber ve kornişon salatalık gibi ürünlerin burada üretilmesini sağladık. Bölge halkına ciddi gelirler getirecek yatırımların alt yapılarını yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.
SINDIRGI SİYASETİN SERT GEÇTİĞİ BİR YER
Demokrasi gereği herkesin aday-adayı olma hakkı vardır. Fahrettin Dolar, Halil Güner, Beytullah Işık, Cemal Kocataş, Elvan hanım olsun hep birlikteyiz. İnanıyorum ki onlarda benim inancımı paylaşıyor bende olsam, onlarda olsa Sındırgı ilçemize hizmet etmek için yarışıyoruz. Sadece şu bilinsin; vatan namına, millet namına çalışmayıp başka düşünceler içerisinde olan, benim dediğim olsun egolarıyla yaşayan insanların siyaset yapma olanağı kalmamıştır. Grup kararı nedir, bir partili olmak nedir bilmeyen insanlar ile yola devam etmek mümkün değildir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1