EGE GÜNDEM GAZETESİ

KÖRFEZDE SAADET RÜZGARI

KÖRFEZDE SAADET RÜZGARI
19 views
11 Şubat 2019 - 11:45

 

31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimleri kapsamında, Edremit körfezi ilçeleri, Edremit, Burhaniye ve Havran Saadet Partisi belediye başkan adayları, Edremit Öğretmenevinde; partililer, kadın kolları ve yerel basınla bir kahvaltılı toplantı tertip etti.

Toplantı protokolünde; Saadet Partisi Edremit İlçe Başkanı Abdullah Korkmaz, Saadet Partisi Havran İlçe Başkanı Ramazan Kaya, Saadet Partisi Edremit Belediye Başkan adayı Ahmet Pınar, Saadet Partisi Burhaniye Belediye Başkan adayı Fatih Ölmez, Saadet Partisi Havran Belediye Başkan adayı Sinan Başaran yer aldı. Ayrıca Edremit, Burhaniye ve Havran belediye meclis üyesi adayları da kahvaltılı toplantıda hazır bulundu. İlçe Başkanları ve belediye başkan adayları toplantıda söz aldı ve birer konuşma yaptı. Saadet Partisinin genel ilke ve prensipleri çerçevesindeki vaadler, konuşmaların genel temasını oluşturdu. Buna göre; 1. Merhametli ve adil olacağız. 2. İşi ehline vereceğiz. 3. Yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz. 4. Kapımız her zaman ve herkese açık olacak. 5. Bize emanet edilen mâlî imkanlara ve belediye mülküne, yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız. 6. Herkesin derdi ile dertlenecek, halkımız ile bütünleşeceğiz. 7. Planlı ve programlı çalışacağız. 8. Hesap verebilir ve şeffaf olacağız. 9. Hizmetlerimizde her işi hızlı, doğru ve estetik biçimde yapacağız. 10. Hizmette ve atamada partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız.
Edremit Belediye Başkan adayı Ahmet Pınar, Edremitle ilgili projelerini anlattı. Edremit’in uzun yıllarının heba edildiğini ve halkın, belediye hizmetlerinden mahrum edildiğini belirten Pınar; bu gidişe sadece milli görüşün dur diyebileceğini belirtti.
Burhaniye Belediye Başkan adayı Fatih Ölmez, Burhaniyenin sorunlarını bildiklerini ve bunları çözmek için hazır olduklarını belirterek; yolsuzluğun, talanın ve israfın olmadığı bir adil düzenin ve belediyecilik sisteminin hayal olmadığını söyledi.
Havran Belediye Başkan adayı Sinan Başaran da yaptığı konuşmada; birilerinin 1994 ruhunu aradığını, ama bu arayışa gerek olmadığını, o ruhun zaten milli görüş belediyeciliği olduğunu ve o kapının da Saadet Partisi olduğunu ifade etti. Havran’ın meseleleri ve çözüm yolları konusunda da bilgi veren Başaran, refah ve kalkınmayı sağlayarak, Havran’ın cazibe merkezi bir ilçe olacağını; zeytinyağı, höşmerim ve leblebi gibi eşsiz lezzet markalarının heryerde tanınır olacağını özellikle belirtti.
Kahvaltı ve çay ikramı eşliğinde devam eden program, katılımcıların da soruları ve tüm adaylarla karşılıklı sohbeti eşliğinde sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1