EGE GÜNDEM GAZETESİ

BENGİ İLE OKUYAN BİR GELECEK

BENGİ İLE OKUYAN BİR GELECEK
16 views
09 Şubat 2019 - 17:18

 

BENGİ projesi kapsamda ilçemizde eğitimin niteliğinin artırılması ve daha kaliteli hale getirilebilmesi için okulları tek tek ziyaret eden İlçe Kaymakamımız Ali Sırmalı öğrencilerle bir araya gelerek eğitimin ve kitap okumanın öneminden bahsediyor.

Bu kapsamda İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ile birlikte ilçemiz Bostancı İlkokulunu ziyaret ederek öğrencilerle kitap okuma saatine katılan Kaymakam Ali Sırmalı Kitap okuma etkinliğinin akabinde öğrenciler uzun süre sohbet etti.

Okullarımızda gerçekleştirilen kitap okuma etkinliklerinin amacının kitap okuma kültürünün yerleştirilmesi olduğunu belirten Kaymakam Sırmalı, eğitim hayatının önemine dikkat çekerek çok çalışmanın ve çok kitap okumanın başarılı olmada en önemli unsur olduğunu belirtti. Öğrencilere; başarılı olmak için araştıran, çok okuyan ve okuduğunu iyi anlayan öğrenciler olarak eğitim hayatlarına devam etmeleri tavsiyesinde bulundu.

Öğrencilerle gerçekleştirilen sohbetin akabinde Kaymakam Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç okuldan ayrıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1