EGE GÜNDEM GAZETESİ

BAŞKAN GENÇER HALK MÜZİĞİNİ SEVENLER DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN GENÇER HALK MÜZİĞİNİ SEVENLER DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
18 views
08 Şubat 2019 - 10:47

Ayvalık Belediye Başkanı ve CHP Ayvalık Belediye Başkan adayı Rahmi Gençer, Ayvalık Halk Müziğini Sevenler Derneğini ziyaret etti.

İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde konser için hazırlık çalışmaları yapan derneği ziyaret eden Başkan Gençer, Dernek Başkanı Yasemin Akkaya, Şef Eyüp İşler, dernek yönetim kurulu ve üyeler tarafından karşılandı.

Babasının kurduğu derneğin faaliyetlerine kardeşi ile birlikte devam ettiğini belirten Yasemin Akkaya “15 senedir bu dernek var. Biz de onun evlatları olarak derneği yürütüyoruz. Babamın unutulmamasını, yaşatılmasını istiyorum” dedi.

Müzik çalışmaları için yer talebinde de bulunan dernek yönetimine Başkan Gençer, “Ali Hocamız çok disiplinli bir insandı. Mekânı Cennet olsun. Uygun bir yerde babanızın adını yaşatalım. Hiç merak etmeyin konserlerinizde gereken desteği vereye hazırız. Öncelikle köylerimizde konserler düzenlenmesini isterim. Bu konuda beraber çalışmalarımıza başlayalım. 2. dönem görev alırsam yer sıkıntınızı aşmak için söz veriyorum. Bir yer bulacağım” dedi.

Ziyarette gündeme, müzik topluluklarının isimleri içerisinde Ayvalık Belediyesine yer vermeleri konusu da gündeme geldi. Konuyla ilgili olarak Başkan Gençer, “Derneklerinde yönetim kurulu kararı alıp, Ayvalık Belediyesi’nin adını kullanmak için protokol yaptılar. İnceledik, bir sıkıntı görmedik. Sizinle de aynı protokolü yapalım. Ayvalık Belediyesi’nin adını kullanmalarından rahatsızlığım yok. Sanat Müziği Derneği varken bir de Halk Müziği derneğimizin olmasından mutluluk duyarım. Yeni dönemde siz de yönetim kurulu kararı alıp bize müracaat ederseniz gündeme alırız.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1