EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalıklı esnaf ve sanatlardan Başkan Gençer’e anlamlı teşekkür

Ayvalıklı esnaf ve sanatlardan Başkan Gençer’e anlamlı teşekkür
20 views
08 Şubat 2019 - 10:44

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Melih Çakırca yaptığı açıklamayla, Belediye Başkan Rahmi Gençer’e teşekkür etti.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Oda yönetimi olarak; Ayvalık Belediyesi’ne yaptıkları yazılı müracaatla, belediye mülkiyetinde olan dükkan ve işyerlerinde kiracı olan esnafların içinde bulundukları ekonomik kriz nedeniyle kira bedellerinin yükseltilmemesine yönelik talebin, Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in öncülüğünde, belediye meclisinde oy birliğiyle alınan kararla kabul edildiğini hatırlatan Başkan Çakırca, Ayvalık Belediyesi’ne duyarlılığı nedeniyle teşekkür etti.
Ayvalık Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Melih Çakırca yaptığı açıklamada, “Ayvalık’ta esnaf ve sanatkarlarımız, özellikle dış mihrakların ekonomik sabotajları sonucunda ülkemiz ekonomisine yönelik uyguladıkları iğrenç oyunlar nedeniyle yaşanılan ekonomik krizden, yurt çapında olduğu gibi olumsuz etkilenmişlerdir. Dış güçlerin, istikrarla büyüyen bir Türkiye karşısında korkarak, alçakça planlarını ülkemiz üzerinde tatbik edip, Türk Milleti’ni zor durumda bırakmaya yeltenmeleri sonucunda ortaya çıkan ekonomik dalgalanmalar özellikle esnaf ve sanatkârlarımızı zor duruma sokmaktadır” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI VE MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ
Ülke genelinde olduğu gibi, Ayvalık’ta da esnaf ve sanatkârların Türkiye üzerinde stratejik oyunlar oynayanların meydana getirdikleri ekonomik krizden olumsuz etkilendiklerinin altını çizen Melih Çakırca, “Böylesi bir durumda Ayvalıklı esnaf ve sanatkarlarımız arasında Ayvalık Belediyesi bünyesindeki dükkan ve iş yerlerinde kiracı olan esnaf ve sanatkarlarımızı bir nebze olsun rahatlatabilmek adına Belediye Başkanımız Sayın Rahmi Gençer’den söz konusu dükkan ve işyerlerinin kira bedellerine bu yıl için zam yapılmamasını istedik. Sağolsun Belediye Başkanımız da bu talebimizi haklı buldu. Esnaf ve sanatkârımıza destek olabilmek adına konuyu belediye meclisine taşıdı ve önceki gün yapılan meclis toplantısında da bu kararın alınmasını sağladı. Kendisine ve O’nun nezdinde tüm belediye meclis üyelerine, Ayvalıklı esnaf ve sanatkârlar adına çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1