EGE GÜNDEM GAZETESİ

ÇOK KIRGINIM  

ÇOK KIRGINIM  
30 views
04 Şubat 2019 - 10:26

 

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ahmet Akın, Gazeteci Tayyar Toprak’ın canlı yayınına katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

Gazetemizin “İHANETLE TEŞEKKÜR ETTİLER” başlıklı haberi sonrası basın açıklaması yaparak tehditler edip, iftirada bulunan İYİ Parti Milletvekili İsmail Ok’a cevap hakkını kullanan CHP Milletvekili Ahmet Akın şunları söyledi;

Sosyal medyada dönen kirli bilgilere cevap veren Ahmet Akın; “Bir çok spekülasyon dolaşıyor, Karşıyaka, Beşiktaş, Zonguldak bunların yanı sıra bir çok ilçe için adımın geçtiğini duyuyorum. Lakin böyle bir karar, böyle bir düşünce, bana tebliğ edilen bir durum yok, ne benim tarafımdan ne sayın genel başkan tarafından böyle bir durum yok.”dedi.

ÇOK ÇALIŞTIK

Adaylık süreci nasıl gelişti? sorusuna cevap veren Ahmet Akın; “uzun çalışmalarımız, sayın genel başkanın araştırmaları sonucu, parti meclisimizin kararıyla aday oldum. Üç buçuk yıldır AK Partili, MHP’li, İYİ Partili demeden bütün vatandaşlarımı kucaklayarak hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan herkese tatlı dille, güler yüzle, bir abi olarak, bir dost olarak çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Çünkü; ‘onların içinde olamazsan, samimi olamazsan, milletin derdine derman olamazsın.’ Düşüncesindeyim. Balıkesir’e hizmet etmek için bir yola çıktık, bunun içinde çok çalışmak gerekiyordu, bizlerde üzerimize düşeni yaptık ve bu uğurda çok çalıştık…

“ÖYLE İKİ ÜÇ AY ÇALIŞMAKLA BALIKESİRİ KAZANAMAZSIN”

Öyle iki üç ay çalışmakla Balıkesir’liyi kazanamazsın, dolayısıyla Balıkesir’i de kazanamazsın, yıllar vermek gerkir. Tek-tek halkın içine gitmesi gerekir ve en önemlisi gönüllere girmek gerekir. O yüzden benim ilk hedefim gönüllere girmek oldu. İnsanların partisiyle, düşüncesiyle, kullandığı oy ile ilgilenmek yerine milletimin gönlüne girebilmek, onların evlatları olduğumu göstermekti ve bunuda başardığıma inanıyorum. Geri çekildiğim için insanlar bana kızıyorlar. Benim elimde olan bir şey değildi, sonuçta ben Türkiye’de açıklanan ilk büyükşehir adayıydım. Neden? Diye soracak olursanız. Çünkü ben hazırlığını çok öncesinden yapmış bir adayım. Bilgi, donanım, Balıkesir’i tanıyan, projelerini hazırlamış biri olarak çıktım sahaya…

SON İKİ AY KALA PROJE HAZIRLANMAZ

Proje dediğiniz son iki ay kala yapılmaz, proje dediğin Vatandaşın içinde yapılır. Ben projelerimi üç buçuk senedir halkla, çiftçiyle, köylüyle, esnafla çalışarak yaptım. Daha sonra bu projelerin olabilirliğini araştırmak için yurt dışına gittim, Balıkesir için en uygun olanları araştırdım ve öyle yola çıktım. Tabi bunu tek başıma yapmadım, ekibim, il başkanlarımızın da içinde bulunduğu bir süreçte hazırlandım.

FEDAKARLIKLAR BİZE DÜŞÜYOR…

Gazetecilerin kendi hür iradeleri ile yaptıkları haberler ne benim şahsımı ne de partimi ilgilendirir. Bunun beni yıpratmak adına kullanılmasına çok kırıldım. Nedim Tuna’ya da çok kırgın söyledikleri ve yaptıklarından için… Ege Gündem Gazetesinde çıkan haberden sonra İsmail Ok bana gazetenin bir fotoğrafını gönderdi, bende ona gereken açıklamayı yaptım.  Daha sonra bir basın açıklaması düzenlemişler, il başkanımla beraber şaşırdık kaldık… Biz bir beklenti içersinde İYİ partiye destek vermedik, biz doğru olduğunu düşündüğümüz için, bir demokrasi görevi olduğu için destek verdik… Aday olmadan önce İsmail Ok’la görüştüm. Beni aday yapma ihtimallerinin olduğunu anlattım. Ben kendi adıma İYİ partiye karşı fedakarlık yapmadım! Bunu Cumhuriyet Halk Partili olup demokrasiye inanan, insan haklarına saygılı kim varsa yapardı, bunu ben değil bir başkasıda olabilirdi.

BİR SIKINTILARI VAR HERALDE

Siyasi Partilerinde kendi adaylarını çıkarması, seçime girmek istemesi çok doğal, doğal olmayan o basın toplantısını yapmış olması… Özür dilemek bir erdemdir, kendi bileceği bir davranıştır. Yaptıkları karşısında sayın il başkanımla beraber cevap verme mecburiyetimiz doğdu. Genel merkezimizden bize gelen cevap; ‘bi sıkıntıları var heralde biraz bekleyelim’ oldu. Tabi bu yaptıkları davranış beni çok üzdü ve kırıldım. Ben karanlık kapılar ardında iş çevirmem, ben bu memleketin evladıyım. Beni memleketim dışarı çıkarmamayı değil, baş üstünde taşıdı. Onun için bu laflar bana çok dokundu. Karanlık odalarda haber düzenliyorsunuz, demokrasiden yanamısınız, Ak Partiden yana mı? Diyor. Ben demokrasiden yana olduğumu ispatlayan yegane insanlardan biriyim. Ben İsmail Ok’tan bir özür beklemyorum.  Ben onu Allaha havale ediyorum.” Dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1