EGE GÜNDEM GAZETESİ

BURHANİYE BELEDİYESİ VATANDAŞIN YANINDA

BURHANİYE BELEDİYESİ VATANDAŞIN YANINDA
18 views
01 Şubat 2019 - 11:55

Burhaniye Belediyesi’nin Sosyal belediyecilik ve yerinde hizmet alanında yaptığı çalışmalar ile binlerce vatandaşa yanında oldu.
Burhaniye Belediyesi 5 yıllık süreçte, Burhaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Cenaze Hizmetleri Birimi, Burhaniye’de vefat eden vatandaşların ailelerine acılı günlerinde acılarını bir nebze olsun azaltmak için çalışmalar yapıyor.
Burhaniye Belediyesi tarafından 2014 yılı Haziran ayından 2019 yılı Ocak ayına kadar 2 bin 142 ailenin cenazeleri ile ilgili hizmet verildi. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, hizmete geldiği günden bugüne Cenaze işlemleri Burhaniye Belediyesi tarafından ücretsiz olarak yapıldı. Mezar yerinin kazılması, cenazenin yıkanıp defnedilmesi, nakil ve defin işlerinin tamamı ücretsiz olarak yapan Burhaniye Belediyesi, doğumdan ölüme vatandaşını yalnız bırakmadı.
“İNSAN HAYATININ VAR OLDUĞU HER ALANDA BELEDİYECİLİK”
Belediye Cenaze yakınlarının mezarlıklar gidebilmesi için ücretsiz otobüs tahsili yapıldığı gibi mezarlıklarda hayırpilavı dağıtıldı. Burhaniye Belediyesi bünyesinde oluşturulan taziye ekipleri ailelerin acılarını paylaşırken Belediyeciliğin sadece bir alanda değil, insan hayatının var olduğu her alanda olacağının göstergesi. Ailelerin sadece cenazenin olduğu gün yanında olamayan Burhaniye Belediyesi, taziye ekipleri ile belirli günlerde aileleri ziyaret ederek, taziye paketleri götürüyor.
UYSAL, “VATANDAŞIN EN ACI GÜNÜNDE YANINDAYIZ”
Vatandaşların acılı günlerinde Burhaniye Belediyesi’nin yanında olduğunu belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, “Bizim amacımız vatandaşımızın her zaman yanında olmak. Bu doğrultuda yaptığımız çalışmalarımız var. Sosyal belediyecilik anlayışı ile her vatandaşın en mutlu gününde de en mutsuz gününde de yanında olmayı kendimize bir amaç biliyoruz” dedi.
“CENAZE İŞLEMLERİ BELEDİYE TARAFINDAN ÜCRETSİZ”
İnsanların hayatında doğum gibi ölümünde büyük önem taşıdığını ifade eden Başkan Uysal, “Bu alanda ciddi çalışmalarımız var. Yaptığımız işin en iyisini yapmayı kendimize destur edindik ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Bugün vatandaşlarımızdan herhangi biri vefat ettiğinde o ailenin cenaze işlemlerinin tamamı Belediyemiz tarafından ücretsiz bir şekilde hizmet veriliyor. Bizim amacımız doğumdan, ölüme her zaman vatandaşın yanında olmak” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1