EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta jandarmadan uyuşturucu operasyonları

Ayvalık’ta jandarmadan uyuşturucu operasyonları
12 views
27 Kasım 2018 - 8:00

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesindeki Küçükköy Jandarma Karakol Komutanlığı gerçekleştirdiği operasyonlarda toplam 1 kilo 184 gram uyuşturucu madde ele geçirdi.

SUAT SALGIN (AYVALIK)
Alınan bilgiye göre; Küçükköy Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından son bir ayda gerçekleştirilen operasyonlarda; 22 Ekim’de DK. ve M.E isimli şahıslardan 16 gram kubar esrar, 13 Kasım’da K.K isimli şahıstan 104 gram esrar, aynı gün M.N. isimli bir başka şahıstan 87 gram esrar, 14 Kasım’da Y.D ve S.G isimli şahıslardan 12 gram esrar ve 23 Kasım’da da S.K ve D.K. isimli şahıslardan 965 gram olmak üzere toplam 1 kilo 184 gram uyuşturucu madde yakalandı.
Küçükköy Jandarma Karakol Komutanlığı bünyesindeki ekiplerin yapmış olduğu operasyonlar sonucunda; bölgede uyuşturucu ticareti ve kullanımına büyük ölçüde darbe vurularak suç oranının azaldığı öğrenilirken; aynı suçu yeniden işleyen şahısların hareket serbestinin de kısıtlandığı kaydedildi.
Uyuşturucu miktarından daha çok, haklarında yasal işlem yapılan şahıs sayısındaki artışın da bölgede bir caydırıcılığının olduğu gözlenirken, yöre halkının da gerçekleşen operasyonlarda jandarma ekiplerine tam destek verdiği de gelen bilgiler arasında…

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1