EGE GÜNDEM GAZETESİ

HAVRAN 8 EYLÜL, “ULUSLARARASI BAŞARIYA” KOŞUYOR

HAVRAN 8 EYLÜL, “ULUSLARARASI BAŞARIYA” KOŞUYOR
31 views
24 Kasım 2018 - 18:43

 

Balıkesir’in Havran ilçesi 8 Eylül Ortaokulu Eren adlı iki öğrenci Bulgaristan’da gerçekleştirilen Uluslar arası Serbest Güreş Turnuvasına katılıyor. Okul Müdürü Hüseyin Aydemir, “Eren’lerimizden ulusararası dereceler ve şampiyonluk bekliyorum” dedi

 

Balıkesir’in Havran ilçesi 8 Eylül Ortaokulu Eren adlı iki öğrenci Bulgaristan’ın Silistre iline bağlı Akkadınlar ilçesinde Ali Rahim adına düzenlenen Minikler Sınıfı Uluslar arası Çocuklar Serbest Güreş Turnuvasına katılıyor.

Eren Kemerli (12) ve Eren Eser (12) adlı iki öğrenci genç güreşçinin Edirne Kırkpınar dâhil 7 ülkenin katıldığı ve Balıkesir’de gerçekleştirilen serbest güreş şampiyonasında kilolarında birinci oldukları yanı sıra Havran, Balıkesir il birincilikleri ve 2. incilikleri dereceleri ile başarılarını kanıtladıklarını açıklandı.

Desteklerini esirgemeyen Havran Kaymakamı, Belediye Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Güreş Antrenörü Züref Sofuoğlu’na da teşekkür eden Okul Müdürü Hüseyin Aydemir, “Sporcularımız çok güzel bir hazırlık dönemi geçirdiler. Cumartesi günü yapılacak olan müsabakalarda Eren’lerimizden uluslararası önemli dereceler hatta şampiyonluk bekliyorum” dedi.

Okul öğretmenleri ve arkadaşları tarafından törenle uğurlanan iki sporcu Gönenli sporcular ile birlikte yola çıkacak ve müsabakalar sonrası yurda dönecekler. Enver DOLGUN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1