EGE GÜNDEM GAZETESİ

KAYMAKAM SIRMALI MALİ DESTEK ALAN OKULLARI ZİYARET ETTİ

KAYMAKAM SIRMALI MALİ DESTEK ALAN OKULLARI ZİYARET ETTİ
19 views
21 Kasım 2018 - 11:31

 

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’nın öncülüğünde hazırlanarak, Güney Marmara Kalkınma Ajansına sunulan ve başarılı bulunarak hibe desteği almaya hak kazanan proje sahibi okullar, Kaymakam Ali Sırmalı tarafından ziyaret edilerek proje uygulamaları hakkında bilgi alınıyor.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Yrd. Doç. Dr Raif Sakin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ile birlikte mali destek programı kapsamında desteklenen Saniye Karagözoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi tarafından uygulama aşamasında olan Engelimle Çalışırım Proje Atölyesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

60 m2 atölye binası bir hayırsever tarafından yaptırılan ve donatım malzemeleri Güney Marmara Kalkınma Ajansın’dan 100 Bin TL’lik hibe ile karşılanacak olan Seramik ve Ahşap Atölyesi ile ilgili Okul Müdürü Selma Köprüköy bilgiler verdi.

Atölye ile ilgili bilgiler alan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı yaptığı açıklamada: “Edremit’i projelerle anılan, projelerle gelişen marka bir şehir haline getirme hedefiyle çıktığımız yolda Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından 1 Milyon 300 Bin TL Mali destek almaya hak kazanan proje okullarımızı tek tek ziyaret ederek proje çalışmaları hakkında bilgiler alıyoruz.

Bu doğrultuda bugün ziyaret ettiğimiz Saniye Karagözoğlu İş Uygulama Merkezi tarafından engelli öğrencilerimizin istihdamına yönelik hazırlanan projemiz; özel bireylerin bağımsız olarak yaşamlarını sürdürebilmeleri, üretken olabilmeleri ve toplum düzenine ayak uydurabilmeleri için tasarlanmış özel bir projedir. Projemiz kappsamında özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerimizin başkalarına bağımlılığını azaltabilmek ve kendilerine güven duymalarını sağlamak amacı ile onlara en iyi şekilde yapabilecekleri bir iş ya da meslek öğretilecektir. Bu kapsamda hayata geçirilecek ahşap ve seramik atölyemizde öğrencilerimiz mesleki eğitim alarak hayata hazır hale gelebileceklerdir.

Bu nedenlerle bu projeyi hayata geçirerek Edremit İlçemize ahşap ve seramik atölyesi kazandıran okulumuza ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, projeye önemli bir destek veren Yrd. Doç.Dr Raif Sakin’e teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1