EGE GÜNDEM GAZETESİ

AYVALIK’IN YENİ CAZİBE MERKEZİ; DR. FAZIL DOĞAN MEYDANI             

AYVALIK’IN YENİ CAZİBE MERKEZİ; DR. FAZIL DOĞAN MEYDANI             
16 views
16 Kasım 2018 - 11:05

Ayvalık’ın Vehbibey- Fevzipaşa Mahallesi’nde bulunan ‘Dr. Fazıl Doğan’ Meydanı, yenilenen yüzüyle kentin cazibe merkezlerinden biri haline geldi. Özellikle Perşembe günleri, semt pazarının geçiş noktası olduğu için büyük rağbet gören meydan, Ayvalık Belediyesi’nin yaptığı düzenleme ve yeni hizmete giren işletmeler nedeniyle haftanın her günü vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bir yer oldu. 

Ayvalık Belediyesi tarafından yapılan iyileştirme projesinin ardından 13 Nisan tarihinde hizmete açılan meydan, ilçedeki etkinlikler için de kullanışlı bir mekân oldu.  Ayvalık’ta yaşayanlarla, seramikten takıya el emeği üretenleri buluşturan bir nokta olarak etkinlikler süresince hizmet veren Dr. Fazıl Doğan Meydanı’nda sokak performans grupları gösterileri ve konserler gerçekleştirildi. Geleneksel dokuyu koruyan modern dokunuşlarla düzenlenen meydan, özgün Arnavut kaldırımlı yürüyüş yolu, Ihlamur ağaçlarının serinliği ve yenilenen yüzüyle vatandaşların rağbet ettiği bir yer haline geldi. Ayvalık Belediyesi tarafından kente yakışır şekilde yenilemeye tabi tutulduktan sonra arka arkaya işletmelerin açıldığı meydanda, özellikle semt pazarının kurulduğu Perşembe günleri adım atacak yer bulmak güçleşiyor.

 

“MEYDANIMIZI İŞLEVSEL HALE GETİRDİK”

 

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Artan nüfus yoğunluğu ve çağdaş kentleşme sürecinin bir gereği olarak projeler hayata geçiriyoruz. Bu anlamda meydanlarımızı yenileyerek halkımızın en verimli şekilde kullanabilmesine yönelik çalışmalar yaptık. Ayvalık kent kimliğinin tamamlayıcı unsuru olan Dr. Fazıl Doğan meydanımızı da işlevsel hale getirdik. Halkımız aileleriyle birlikte günün her saatinde bu meydandan huzur ve güven içinde yararlanabilecek” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1