EGE GÜNDEM GAZETESİ

CHP’nin adayı Deveciler

CHP’nin adayı Deveciler
41 views
15 Kasım 2018 - 11:42

 

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisinin Burhaniye Belediye Başkanı adayı Ali kemal Deveciler oldu.

Cumhuriyet Halk Partisinde önceki Belediye Başkanı Fikret Akova, Büyükşehir Belediyesi ve Burhaniye Belediyesi Meclis Üyesi Burak Ali Sarı, eski Belediye Başkanı Necmi Şengider, eski CHP İlçe Başkanı Salih Özden, Eski DSP Milletvekili Taner Kamber, İlçe Başkanı iken görevinden ayrılan Tarık Erdil ve Murat Narin Burhaniye Belediyesi Başkanlığı için aday adaylığını açıklamıştı. CHP Genel Merkezi tarafından anketlerde ve parti içi oylamada 22. Dönem Balıkesir Milletvekili ve CHP Genel Merkezi Parti Saymanı Ali Kemal Deveciler çıktı. Geçtiğimiz son genel seçimlerde de milletvekili adayı olan ve 2. Sırada bulunan Ali Kemal Deveciler’in genel merkezin aldığı bir karar ile milletvekilliği sıralamasından çıkarılmıştı. Artık gözler diğer başkan aday adayı olan partililere çevrilirken, tabanın ve partinin bir çok etkili isminin “ bizler daha önceden de söylediğimiz ve defalarca deklare ettiğimiz gibi aday kim olursa olsun partililer olarak arkasından yürüyeceğimizi ve Burhaniye’de AKP’ye kaptırdığımız belediye başkanlığını tekrar kazanabilmek adına var gücümüzle başkan adayımız Ali Kemal Deveciler için çalışacağız dediler. Öte yandan 22. Dönem Balıkesir Milletvekili Ali Kemal Deveciler’ingerek parti içinde, gerek iktidar çevrelerinde tuttuğunu koparan bir isim olarak bilinmesi de Burhaniye için büyük bir avantaj olarak görülüyor.
Balıkesir Merkez de ise CHP’nin adayı Ahmet Akın Belediye Başkan adayı olurken, Havran, Balya, Manyas ilçelerinde başkan adayları açıklandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1