EGE GÜNDEM GAZETESİ

AHMET AKIN BALIKESİR’E ADAY

AHMET AKIN BALIKESİR’E ADAY
430 views
15 Kasım 2018 - 11:51

Cumhuriyet Halk Partisinin dünkü parti meclisinde Türkiye genelinde 140 isim daha açıklandı. Türkiye genelinde açıklanan 140 ismin 5 tanesi Balıkesir’den açıklandı. Aralarında Büyükşehir adayının da olduğu isim listesi şu şekilde; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, Balya Belediye Başkan Adayı Orhan Gaga, Havran Belediye Başkan Adayı Bedri Şahin, Manyas Belediye Başkan Adayı Tancan Barçın, Burhaniye Belediye Başkan Adayı Ali Kemal Deveciler olarak açıklandı.

Açıklama sonrası ilk değerlendirmeyi yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Akın, “Balıkesir için hayırlı olsun, Ahmet Akın ile zafer yakın” dedi. Balıkesir’i kucaklayıcı bir siyaset yapacaklarını söyleyen Akın, “Balıkesir benim ailem. Ailenin başarısı için çalışacağım. Köylüsü, çiftçisi, üreticisi, emeklisi, esnafı ile herkesi kucaklayan bir anlayış içinde olacağız. Projelerimiz hazır, yakında hepsini vatandaşlarımız ile paylaşacağız. Artık kaybetmek yok, kazanan bir Balıkesir için çalışacağız” dedi.

AHMET AKIN KİMDİR?

1973 yılında Balıkesir’in Gönen ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokul eğitimlerini Gönen’de tamamladıktan sonra İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun oldu. İngiltere’de Cambridge Eurocenter’da Dil ve Ekonomi eğitimleri aldı. Beykent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde yüksek öğrenimime devam etmektedir. Bahçeşehir Üniversitesi’nde siyaset eğitimi gördü. İspanya’da farklı tarihlerde ‘Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Üretimi’ üzerine birçok eğitim ve seminerlere katıldı. Enerji alanında faaliyet gösteren özel sektör kuruluşlarında Genel Müdür, uluslararası alanda faaliyet gösteren holdinglerde CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını sona erdirecek, çevreye duyarlı ve daha ekonomik elektrik üretim projeleri üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir. 1999-2004 yılları arasında Gönen ilçesinde Doğru Yol Partisinden Hayati Köse ile birlikte girdikleri seçimi kazandılar. Doğru Yol Partisi Gönen Belediye Meclis Üyeliği, 25, 26 ve 27’nci dönem CHP Balıkesir Milletvekili olarak seçildi. 26. Dönem’de Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu ve Dışişleri Komisyonu Üyeliği yaptı.
Akın İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1