VATANDAŞ YERLİ ÜRETİM ETİKETİN’DEN MEMNUN

22 Ekim 2018 Pazartesi, 11:52

 

Havran Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası’ndan Örnek Uygulama Türkiye’de üretilen malların etiketlerinde yerli üretim logosu kullanma zorunluluğu 3 Ekim 2018 tarihi itibariyle başladı.Bu kapsamda Havran Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası’ Başkanı Murat Hançer örnek bir uygulamaya adım atarak yönetmeliğe uygun etiket basımı yaptırarak oda üyelerine ücretsiz olarak dağıtmaya başladı.
Konuyla alakalı bir açıklama yapan Havran Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası’ Başkanı Murat Hançer açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “3 Ekim 2018 Tarihi itibariyle Ticaret Bakanlığının Fiyat Etiketi Yönetmeliği’nde yaptığı düzenleme kapsamında etiket ve listelerde malın üretim yeri, ayırıcı özelliği, tüm vergiler dahil satış fiyatı, birim fiyatı, satış fiyatı ve birim fiyatının uygulanmaya başladığı tarih yanında üretim yeri Türkiye olan mallar için “yerli üretim logosu” da yer alması zorunlu hale getirildi. Yerli üretim logosunun mevzuata aykırı kullanılması durumunda etiket başına 274 lira para cezası uygulanacaktır. Bizlerde odamız üyelerinin olumsuz bir durumla karşı karşıya kalmaması ve para cezası almamaları için mevzuata uygun etiketler bastırdık ve odamız üyelerine ücretsiz dağıtıyoruz. Esnaf arkadaşlarımız bu yönetmeliğe dikkat ederek ürünlerini etiketlendirmeleri konusunda öncü olduk, oda üyelerimizde bu uygulamadan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.” dedi.
Havran Pazar yerin’de Esnaf’a bizzat etiketleri kendisi dağıtan Murat Hançer,dağıtım sırasında esnafı ve halkı bilgilendirdi.
Uygulamadan hem esnaf hemde vatandaş memnun olduğunu ifade eden Murat Hançer her iki tarafta mağduriyet yaşamayacak dedi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB