TURHAN ŞİMŞEK DUR DURAK BİLMİYOR

21 Ekim 2018 Pazar, 13:35

 

Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek dur-durak bilmiyor. Savaştepe’nin çehresini değiştiren Şimşek Belediye’nin yeni çalışmaları hakkında Ege Gündem Gazetesine bilgi verdi.
Savaştepe’de gerçekleşen milli park’ın temellerinin atıldığı noktada konuşan başkan Şimşek; “22 Dönüm arazinin tahsisini yaptık ve 22 Dönümlük araziye Savaştepe Millet Parkı yapmak için 19 Eylül’de temellerini attık Büyükşehir Belediye Başkanımızın, Milletvekillerimizin, Daire Başkanlarımızın katıldığı kapsamlı bir programla 19 Eylül’de temellerini attık. Çalışmalarımız son hız devam ediyor. Yapımını gerçekleştirdiğimiz millet parkında Kır Kahvesi, gençlerimiz için basketbol, valeybol, futbol gibi spor alanları olacak, lavobalar, tuvaletler, mescid, çocuklara yönelik korku parkı alanı diye adlandırlan bir park, spor ve jimnastik aletlerinin olduğu bölümler, vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte gönül rahatlığıyla piknik yapabileceği ocakbaşları olacak. Burası eski panayır alanı olarak geçer. Vatandaşlarımızın rahatça vakit geçirebileceği bir alanımız yoktu, burada gerçekleştirdiğimiz millet parkıyla beraber vatandaşlarımızında rahat nefes alabileceği bir yer haline getireceğiz. Vatandaşlarımızın da talebi bu yöndeydi. Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte bu konuyu hep istişare ettik, Savaştepe’nin böyle bir kesiğinin olduğunu ilçe halkının böyle bir yere ihtiyaç duyduğunu kendisine ifade ettik. Sağolsunlar onlarda bu konuda bizlere söz vermişlerdi 19 Eylül’de de çalışmalara başladık. Buradan’da Zekai Kafaoğlu ve ekibine teşekkür ediyorum. Savaştepe’ye güzel bir piknik alanı, yaşam alanı kazandıracağız umarım vatandaşlarımızda buranın kıymetini değerini bilir. Güvenlik Noktalarımız olacak, tamamen çitlerle dışarısı kapanacak, aydınlatmalar olacak kısacası güzel bir tesis olarak vatandaşımızın kullanımına sunulacak.
PANAYIR ALANI NEREYE OLACAK?
Yeni Panayır alanıyla ilgili konuşan Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek; “Yeni Panayır alanıyla ilgilide çalışmalarımız devam ediyor. İlk olarak Karapınar mevkiinde bulunan bir alan var öncelikli olarak orayı düşünüyoruz çünkü kalıcı bir şekilde yaparsak alt yapısınında bir an önce hazırlamamız gerekiyor. Savaştepe’de panayır yılardan beri devam eden geleneksel bir şey bu geleneğimizi de biz yine kaybetmek istemiyoruz.
SARIBEYLER YOLUNU SÖZ VERMİŞTİK
Sarıbeyler yolunda bir viraj vardı ve kaldıracağımıza dair söz vermiştik orayı kaldırdık, yol için söz vermiştik yolu tamamladık verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmeninde ayrı bir gururu ve mutluluğu oluyor.
SAVAŞTEPE’NİN GELECEĞİNE YATIRIM YAPILDI
Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek ilçe’deki alt yapının durumu hakkında bilgi vererek arıtma tesisinin durmunu anlattı.
“Savaştepe 1953 yılında ilçe olan bir yerleşim yeri o günden buyana ilçemize bir arıtma yapılmamış ve bu geçen süre içerisinde bütün kanalizasyon atıkları derelere verilerek deşarj yapılmış bunun sonucunda dereler kirlenmiş ve bir çok canlı yok olmuş. Bizlerde bunun böyle devam etmesini istemedik gönlümüz razı gelmedi. Bizde bu yüzden Savaştepe ilçemize bir arıtma yapılmasını çok istedik Balıkesir ilimizde bir çok ilçede heleki körfez bölgemizde bile artıma yapılmayan bir çok bölgemiz var. Bizler buna rağmen önceliği buraya verilmesi konusunda çalışmalar, yaptık planlamalar gerçekleştirdik. Sağolsun büyükşehir belediyemizde bizlere her daim destek oldu. Arıtmamızın temelini iki yıl önce pazaryeri ile birlikte temelleri atıldı. Arıtma büyük oranda bitti. İdare binaları, havuzları, tesislerimizle beraber arıtma tesisimiz hazır durumda. Lakin şehir içerisinden gelecek olan kanalizasyon sisteminin bitmesini bekliyoruz, şehir içi çalışmalarımızında bitmesiyle birlikte sistem entegre olacak ve arıtma çalışır hale gelecek kış aylarında, mevisimsel şartlar nedeniyle saha çalışmaları yapılamadığı için bir takım aksamalar olmasaydı, şimdi çalışır hale gelecekti. Umuyorum en kısa sürede bitirerek şehrimizi ve çevremizi daha yaşanabilir hale getirecek bu sistemi çalıştıracağız. Tabi savaştepenin yerleşim alanı haricinde yeni imara açılan yerlerinde alt yapısını hazır hale getiriyoruzki gelecek yıllarda ilçemizde alt yapı sıkıntı yaşanmasın.”
SAVAŞTEPEDEN GEÇECEK OLAN OTABAN GİRİŞİ
Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek; “2019 yılı başlarında hizmete alınacak olan yeni otobanımız Sarıbeyler’den gelen yolda bir kavşak olacak, otaban gişeleri Sarıbeyler yolu üzerinden olacak bu noktadan otobana girdiğinizde Bursa’ya, İzmir’e, İstanbul’a ulaşmak çok daha kolay olacak. Savaştepe’nin daha hızlı ve verimli kalkınması adına önemli bir adım. Çalışmalar son hızla devam ediyor. Bu yol ile birlikte Savaştepe’nin kaderinin değişeceğine geleceğinin daha güzel olacağına inanıyorum. Bu bölgede birçok İstanbul, Bursa merkezli şirketin yer aradığını, yer aldığını biliyoruz. Bu yatırımlar sayesinde Savaştepe ilçemiz kabuğunu kıracak, sonuçta bakir, yatırımcıya açık bir bölge alt yapımız bitiyor, arıtmamız hazır, yaşam alanlarımız bitmek üzere kısacası 3yıl içerisinde Savaştepe’mizin çehresi değişecek, kaderi değişecek, geleceğinin parlak olduğu bir ilçe olacak Allahın izniyle…”dedi.
SARIBEYLER KÖPRÜSÜ HALKIN HİZMETİNDE
Yeni Yapılan İstanbul-İzmir otobanı üzerinde yapılan Sarıbeyler köprüsünde Gazetemize konuşan Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek; “Buradaki otobanın önümüzdeki yıllarda açılmasıyla birikte, bulunduğumuz mevkininde patlamasını geçiş güzargahı üzerinde bir çok yatırımın gerçekleşmesini bekliyoruz. Bu yolun yapım aşamasında olması bile bölgeye değer kattığını söyleyebilirim. Bu noktadan İzmir’e ulaşmak kırkbeş dakikaya düşerken, İstanbul’alaşım iki saat civarında olmasını ön görüyorum. Tabi bunlar sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde devletimizin milletimize kazandırdığı büyük olanaklar. Devletimizin her daim halkın yanında vatandaşının geleceğini düşündüğünün bir kanıtı olarakta önümüzde durmakta. Bu hizmetleri bu ülkeye kazandıran sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum gerçekten büyük projeler, vizyonu ve misyonu bizlere gösteriyor ki bu ülkenin ona ihtiyacı var ve Allah onu başımızdan eksik etmesin.” Dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB