BAŞKAN RAHMİ GENÇER’E BİR BAŞARI ÖDÜLÜ DAHA

15 Ekim 2018 Pazartesi, 12:07

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer Türkiye’nin en önemli sosyal sorumluluk projeleri arasında gösterilen Zeytin Çekirdekleri projesiyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından ödüllendirildi.
Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) tarafından bu yıl 2’ncisi verilen, CHP’li belediyelerin projelerinin değerlendirildiği “Yerel Yönetim Ödülleri” Cuma Günü Çankaya Belediyesi ev sahipliğinde sahiplerini buldu. Kentsel Gelişim, Sosyal Projeler ve İstihdam, Çevre, Sağlık, Sokak Hayvanları, Kültür-Sanat, Turizm, Bilim Tarih, Tarım, Demokratik Katılım ve Yönetim, Çocuk, Eğitim, Gençlik ve Spor başlıkları altında gerçekleştirilen yerel yönetim projelerinde başarılı olan Belediye Başkanları ödüllerini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun elinden aldı. Ödül Törenine Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Yerel Yönetimler Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, parti meclisi üyeleri, milletvekilleri yüzü aşkın belediye başkanı katıldı.
Belediye Başkanı Gençer, sunduğu sosyal sorumluluk projeleriyle bir kez daha Türkiye’de örnek belediye başkanları arasında gösterildi. Daha önce Özel Kalem Dergisi, Kamu Görevlileri Çalışanları Derneği ve bir çok araştırma şirketi tarafından yaptığı çalışmalarla ödüllendirilmişti.
Bilindiği üzere ‘Zeytin Çekirdekleri’’ Ayvalık Belediyesi tarafından 4 yıl once başlatılan, çocukların ve gençlerin sosyal gelişimlerini güçlendirmek için sağlanan ücretsiz müzik, sanat, spor, çevre eğitimi ve kent bilinci eğitim programı olarakyurt içi ve yurt dışında çok önemli organizasyonlara imza atmıştı.
“BÜYÜK BİR GURURLA AYVALIK VE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETMEYE DEVAM EDECEKLER”
“Bir çocuk gelişir, dünya değişir” inancıyla geleceğin garantisi çocuklara açtıkları pencerenin bir kez daha ödüllendirilmesinden büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Başkan Rahmi Gençer, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) tarafından düzenlenen yarışmada, çocuk, eğitim, gençlik ve spor kategorisinde, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun elinden aldığım ödülün gurur ve mutluluğu ile Ayvalık’a döndüm. 4 yıl önce başlattığımız Zeytin Çekirdekleri büyük bir gururla Ayvalık’ı ve Türkiye’yi temsil ettiler, etmeye devam edecekler. Çocuklardan bazıları Paris gezisinden ilk bahsettiğimizde şaka yaptığımız sandılar, bazıları ise Paris’teyken biz gerçekten Paris’te miyiz bu rüya değil değil mi diye sordular. Ayvalık denizini ilk defa gören çocuklar, Eyfel Kulesini gördü. Bunu kendi azimleriyle gerçekleştirdiler. Bundan büyük mutluluk olabilir mi? Bu yıl Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi istirahatgahında ziyaret ettiler.İçerisinde eğitmenlerinin de bulunduğu önemli senfoni orkestralarını dinlediler. Ankara ve İstanbul’da önemli müzeleri ve kültür merkezlerini gezdiler. 1800 çocuğumuza bu hizmeti verirken bizimle birlikte olan paydaşlarımız; başta Zeytin Çekirdekleri Derneğimize, meclis üyelerime, belediye çalışma arkadaşlarıma ve gönüllü eğitmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. ” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB