Altıeylül Belediyesi Zabıta Ekiplerinin ilçe genelinde denetimleri sürüyor!!!

12 Ekim 2018 Cuma, 11:28

 

Altıeylül Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleriilçe genelinde ki işletmeler de etiket ve fiyat denetimlerinin yanısıra tüketici sağlığının korunması içinilçe genelinde bulunan market, ve pastane gibi gıda işletmelerinde ürünlere yönelik hijyen denetimi gerçekleştirdi.
Zabıta Ekipleri, ve Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün denetimleriyle gerçekleştirilen kontroller kapsamında, özellikle ürünlerin bozulmaması için ortam sıcaklığına dikkat edilirken marketlerde ürünlerin son kullanma tarihleri ve fiyat etiketleri kontrol edildi. Pastanelerde ise satılan ürünlerin imalat yerinde hijyen kontrolü yapıldı.
İlçede faaliyet gösteren marketlerin reyonunda yer alan et ve gıda ürünlerinin kontrolünün yanı sıra genel sağlık şartları, satılan etlere ait kesim raporu, soğuk zincir şartlarının uygunluğu, etlerde resmi damga kontrolü, reyonlarda bulunan et ve süt ürünlerinin şartlara uygun olup olmadığına dikkat edildi.
Hijyen denetimi yapılan işletmelerde elektronik ruhsat sorgulaması da yapıldı. Yapılan denetimler sonunda görülen eksiklikler işletmelere yazılı olarak bildirilirken gerekli ikaz ve uyarılarda bulunuldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB